Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Luty 07, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Adam Bodnar zakończył współpracę z radiem Tok FM

Adam Bodnar po raz ostatni poprowadził audycję w Tok FM w poniedziałek 6 lutego (Fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Adam Bodnar, były rzecznik praw obywatelskich, nie będzie już prowadzić audycji w radiu Tok FM. – Moje nazwisko coraz częściej pada w kontekście politycznym – mówi "Presserwisowi".

Adam Bodnar od września – co poniedziałek o 21 – miał w Tok FM program "BOS – Bodnar o społeczeństwie" – rozmawiał z gośćmi na temat bieżących wyzwań dotyczących praworządności, przestrzegania praw człowieka i kondycji społeczeństwa obywatelskiego. Po raz ostatni był gospodarzem audycji w poniedziałek 6 lutego.

Bodnar: "Nie wypada mi już prowadzić audycji"

– Od momentu premiery audycji "BOS" Adama Bodnara wiedzieliśmy, że będzie to zamknięty cykl rozmów – tłumaczy "Presserwisowi" Piotr Zorć, zastępca redaktorki naczelnej Tok FM. – Mieliśmy nadzieję, że potrwa jak najdłużej. Kilka tygodni temu ustaliliśmy, że 6 lutego można będzie po raz ostatni posłuchać Adama Bodnara na antenie Tok FM w roli prowadzącego. Dziękujemy mu za te 21 wspaniałych rozmów – wyjaśnia Zorć.

Czytaj też: Tomasz Lis dostał wezwanie do zaniechania naruszeń dóbr osobistych. Poszło o "hejtera opłacanego przez Hołownię"

– Moje nazwisko coraz częściej pada w kontekście politycznym. Nie wypada mi już prowadzić audycji w radiu i to takim jak Tok FM – mówi "Presserwisowi" Adam Bodnar. – Dziękuję redakcji radia Tok FM za zaufanie i świetną współpracę, a słuchaczom za dobre słowa o mojej audycji "BOS" – dodaje Bodnar.

Adam Bodnar od 2015 do 2021 roku pełnił funkcję rzecznika praw obywatelskich. W latach 2010-2015 był wiceprezesem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Przez rok prowadził audycję w Newonce.radio.

Czytaj też: Duże zmiany w "Nie". Odchodzi Przemysław Ćwikliński, wieloletni zastępca Jerzego Urbana

(KOZ, 07.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.