Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Dziewit-Meller kończy współpracę z "Polityką". "Rozjechały nam się wizje"

Anna Dziewit-Meller felietony do "Polityki" pisała od 2020 roku (screen: YouTube/naTemat.pl)

Anna Dziewit-Meller postanowiła rozstać się z tygodnikiem "Polityka". O swojej decyzji dziennikarka poinformowała w mediach społecznościowych.

Powodem zakończenia współpracy miały być różnice w "wizji autonomii felietonu". Jak wczoraj wieczorem napisała Dziewit-Meller: "Jutro nie ukaże się mój kolejny felieton w »Polityce«, postanowiłam bowiem, że nasze ścieżki powinny się rozejść. Long story short – trochę się nam rozjechały wizje autonomii felietonu".

Czytaj też: Artur Kiełbasiński nie będzie już naczelnym "Dziennika Bałtyckiego", zajmie się wideo w PP

W krótkim poście opublikowanym na jej profilach na Facebooku i Instagramie dziennikarka podziękowała redakcji za dotychczasową współpracę. "Pozdrawiam koleżanki i kolegów z redakcji – dzięki za dwa i pół roku tej skądinąd miłej przygody" – napisała.

W korespondencji z Press.pl felietonistka potwierdziła, że złożyła wymówienie w tygodniku "Polityka". Nie chciała jednak szerzej komentować swojej decyzji.

Anna Dziewit-Meller felietony do "Polityki" pisała od 2020 roku. Wcześniej, od 2017 do 2020 roku, współpracowała z "Tygodnikiem Powszechnym", z którym postanowiła się rozstać, bo nie chciała pisać do katolickiego pisma w czasie, kiedy kobiety w całej Polsce protestowały przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji.

Dziewit-Meller jest pisarką, dziennikarką i felietonistką. Najpierw była związana z pismem literackim "Lampa". Ma na swoim koncie kilka książek, m.in. „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” (napisana wspólnie z Agnieszką Dorotkiewicz), "Disko" oraz "Od jednego Lucypera" (Wydawnictwo Literackie). Pisała także dla "Wysokich Obcasów". W 2021 roku została dyrektorką wydawniczą i redaktorką naczelną Grupy Wydawniczej Foksal, obejmując stanowisko, które poprzednio zajmował jej mąż, Marcin Meller.

Czytaj też: Krzysztof Stanowski naczelnym Weszlo.com. Mateusz Rokuszewski zrezygnował

(HAD, 01.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.