Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 24, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jakub Styczyński po ponad siedmiu latach kończy pracę w "DGP"

Jakub Styczyński na Twitterze pisze: "Polecam się do współpracy" (screen: Twitter.com/JakubStyczynski)

Z końcem lutego z "Dziennikiem Gazetą Prawną" rozstanie się Jakub Styczyński. Laureat Grand Press z 2017 roku w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne mówi "Presserwisowi": "Czas na nowe wyzwania w nowym miejscu". Nie podaje jednak nowego miejsca pracy.

– Jestem otwarty na współpracę z firmami ceniącymi jakość i wnikliwość. Moja decyzja jest całkowicie niezależna od decyzji innych dziennikarzy i została podjęta wcześniej – tłumaczy nam Styczyński, nie podając szczegółów. Jest jednak kolejnym dziennikarzem kończącym pracę dla "DGP". Pod koniec grudnia decyzję o odejściu z redakcji ogłosiła Agata Szczepańska zajmująca się tematyką zdrowotną.

Czytaj też: Paweł Gajewski, bliski współpracownik Jacka Kurskiego, żegna się z TVP

Jakub Styczyński od wielu lat zajmuje się tematyką ochrony własności intelektualnej. W 2017 roku razem z Patrykiem Słowikiem otrzymał Grand Press za cykl artykułów "Bezprawie. Sieci apteczne od środka", w którym na łamach "DGP" opisali biznes apteczny, jego mroczną stronę i wielkie pieniądze, które sprawiają, że państwowi kontrolerzy są bezradni.

Jakub Styczyński mówi, że nie ma konkretnych planów zawodowych po odejściu z "DGP". Z kolei Agata Szczepańska, która pozostanie w redakcji tylko do końca stycznia, przechodzi do serwisu Cowzdrowiu.pl, gdzie obejmie stanowisko wicenaczelnej. Z "DGP" związana była od pięciu lat, a od trzech kierowała działami samorząd i administracja oraz kadry i płace.

"Chcę więcej pisać i chcę więcej zajmować się tematyką zdrowotną" – w ten sposób Agata Szczepańska uzasadnia powód odejścia z redakcji "Dziennika Gazety Prawnej".

Czytaj też: Beata Pawlikowska powoła fundację pomocy chorym na depresję i schizofrenię

Jak zapewnia „Presserwis” Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego tego tytułu, transfery Szczepańskiej i Styczyńskiego "nie są wyrazem zwolnień lub ruchów strategicznych wydawnictwa". – To nie wpisuje się w sytuację innych redakcji, które dokonują teraz zwolnień i ograniczeń. Chcielibyśmy mieć jak najwięcej dziennikarzy i to jak najlepiej zarabiających, choć to nie zawsze jest możliwe – zaznacza Tejchman.

Jak z kolei podkreśla Dominika Sikora-Malicka, zastępczyni redaktora naczelnego "DGP", Agata Szczepańska i Jakub Styczyński "odchodzą na własną prośbę i szukają nowych wyzwań zawodowych".

Według danych PBC za trzeci kwartał 2022 roku "Dziennik Gazeta Prawna" był piątym najbardziej popularnym dziennikiem ogólnopolskim. Jego średnia sprzedaż wyniosła 29 779 egz., z czego 13 634 to wydania drukowane i 16 144 to e-wydania.

Czytaj też: Kanał Sportowy wysłał dziennikarza do Portugalii w związku z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski

(MZD, 24.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.