Jakub Styczyński po ponad siedmiu latach kończy pracę w "DGP"
Jakub Styczyński na Twitterze pisze: "Polecam się do współpracy" (screen: Twitter.com/JakubStyczynski)
Z końcem lutego z "Dziennikiem Gazetą Prawną" rozstanie się Jakub Styczyński. Laureat Grand Press z 2017 roku w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne mówi "Presserwisowi": "Czas na nowe wyzwania w nowym miejscu". Nie podaje jednak nowego miejsca pracy.
– Jestem otwarty na współpracę z firmami ceniącymi jakość i wnikliwość. Moja decyzja jest całkowicie niezależna od decyzji innych dziennikarzy i została podjęta wcześniej – tłumaczy nam Styczyński, nie podając szczegółów. Jest jednak kolejnym dziennikarzem kończącym pracę dla "DGP". Pod koniec grudnia decyzję o odejściu z redakcji ogłosiła Agata Szczepańska zajmująca się tematyką zdrowotną.
Czytaj też: Paweł Gajewski, bliski współpracownik Jacka Kurskiego, żegna się z TVP
Jakub Styczyński od wielu lat zajmuje się tematyką ochrony własności intelektualnej. W 2017 roku razem z Patrykiem Słowikiem otrzymał Grand Press za cykl artykułów "Bezprawie. Sieci apteczne od środka", w którym na łamach "DGP" opisali biznes apteczny, jego mroczną stronę i wielkie pieniądze, które sprawiają, że państwowi kontrolerzy są bezradni.
#szukampracy. Od 1 marca kończę współpracę z @DGPrawna. Przez ponad siedem lat napisałem tu wiele tekstów, z których jestem bardzo dumny. Czas na zmianę otoczenia i podjęcie nowych wyzwań. Polecam się do współpracy. Poniżej link do moich publikacji: https://t.co/RUdkmCyIqb
— Jakub Styczyński (@JakubStyczynski) January 23, 2023
Jakub Styczyński mówi, że nie ma konkretnych planów zawodowych po odejściu z "DGP". Z kolei Agata Szczepańska, która pozostanie w redakcji tylko do końca stycznia, przechodzi do serwisu Cowzdrowiu.pl, gdzie obejmie stanowisko wicenaczelnej. Z "DGP" związana była od pięciu lat, a od trzech kierowała działami samorząd i administracja oraz kadry i płace.
"Chcę więcej pisać i chcę więcej zajmować się tematyką zdrowotną" – w ten sposób Agata Szczepańska uzasadnia powód odejścia z redakcji "Dziennika Gazety Prawnej".
Czytaj też: Beata Pawlikowska powoła fundację pomocy chorym na depresję i schizofrenię
Jak zapewnia „Presserwis” Marek Tejchman, zastępca redaktora naczelnego tego tytułu, transfery Szczepańskiej i Styczyńskiego "nie są wyrazem zwolnień lub ruchów strategicznych wydawnictwa". – To nie wpisuje się w sytuację innych redakcji, które dokonują teraz zwolnień i ograniczeń. Chcielibyśmy mieć jak najwięcej dziennikarzy i to jak najlepiej zarabiających, choć to nie zawsze jest możliwe – zaznacza Tejchman.
Jak z kolei podkreśla Dominika Sikora-Malicka, zastępczyni redaktora naczelnego "DGP", Agata Szczepańska i Jakub Styczyński "odchodzą na własną prośbę i szukają nowych wyzwań zawodowych".
Według danych PBC za trzeci kwartał 2022 roku "Dziennik Gazeta Prawna" był piątym najbardziej popularnym dziennikiem ogólnopolskim. Jego średnia sprzedaż wyniosła 29 779 egz., z czego 13 634 to wydania drukowane i 16 144 to e-wydania.
Czytaj też: Kanał Sportowy wysłał dziennikarza do Portugalii w związku z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski
(MZD, 24.01.2023)