Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP Info emituje spot ze zmanipulowaną wypowiedzią Donalda Tuska. Będzie skarga do KRRiT

W spocie wykorzystano jedną z publicznych wypowiedzi Donalda Tuska, ale manipulacyjnie ją skrócono (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

TVP Info emituje spot autopromocyjny ze zmanipulowaną wypowiedzią Donalda Tuska, lidera Platformy Obywatelskiej. Ze spotu wynika, że Tusk chwali TVP Info, a w rzeczywistości krytykował tę stację. Poseł PO Cezary Tomczyk zapowiedział skierowanie w tej sprawie skargi do KRRiT.

W spocie wykorzystano jedną z publicznych wypowiedzi Donalda Tuska, ale odpowiednio ją przycięto. "Profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj" – mówi Donald Tusk w spocie TVP Info. Spot kończy się słowami wypowiadanymi przez lektora: "TVP Info. Wiesz więcej".

TVP Info manipuluje wypowiedzią Tuska

Oryginalna wypowiedź Donalda Tuska brzmi: "To jest najbardziej profesjonalna telewizja publiczna w historii. Nigdy telewizja publiczna nie była tak profesjonalna, jak jest dzisiaj. Tylko profesja, jaką się zajmuje, jest niszczeniem na zlecenie władzy przeciwników politycznych tej władzy".

Czytaj też: TVP pierwsza w pilocie. Ustawa idzie do prac w komisji cyfryzacji

Cezary Tomczyk, poseł Platformy Obywatelskiej, zapowiedział na Twitterze, że złoży do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na ten spot. "Zobaczcie jak TVP zmanipulowała słowa Szefa Platformy Obywatelskiej. Dziś Goebbels biłby im brawo. Składam skargę do KRRiTV, a Wy zobaczcie sami, jak rodzi się kłamstwo i manipulacja w TVP".

"Sarkazm jest dla ludzi inteligentnych, więc miał Pan prawo nie ogarnąć" – odpowiedział Tomczykowi na Twitterze Samuel Pereira, szef portalu TVP.info.

Pod koniec grudnia Donald Tusk pozwał Telewizję Polską o naruszenie dóbr osobistych. Tusk złożył też pozew przeciwko dyrektorowi Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosławowi Olechowskiemu i reporterowi "Wiadomości" TVP Marcinowi Tulickiemu za film "Nasz człowiek w Warszawie" o liderze PO.

Czytaj też: TVN 24 liderem kanałów informacyjnych w 2022 roku

(MNIE, 16.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.