Temat: badania radia

Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grupa Radiowa Agory przed Grupą RMF w największych miastach pod względem słuchalności

W największych miastach Grupa Radiowa Agory ma 24 proc. udziału, a Grupa RMF – 23,5 proc. (fot. Pexels.com)

Grupa Radiowa Agory prowadzi pod względem słuchalności wśród nadawców radiowych w największych miastach.

Z badania Radio Track wynika, że w okresie wrzesień-listopad 2022 roku w miastach powyżej 500 tys. mieszkańców (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań) Grupa Radiowa Agory miała łącznie 24 proc. udziału w czasie słuchania, co oznacza wzrost z 22,1 proc. w analogicznym okresie rok wcześniej. Grupę tworzą ponadregionalne Tok FM oraz sieci Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio.

Czytaj też: Do rady nadzorczej Radia Szczecin ma trafić dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Grupa RMF (RMF FM, sieć RMF Maxx, ponadregionalne RMF Classic) w największych miastach zmniejszyła słuchalność z 25,3 proc. do 23,5 proc. Wyniki poprawił Eurozet (Radio Zet, ponadregionalne Antyradio i Chillizet, sieć Meloradio i część stacji Radia Plus), notując wzrost z 19,4 proc. do 20,2 proc.

Słuchalność Grupy ZPR Media (sieci Eska i SuperNova, ponadregionalne Vox FM, Eska Rock i część stacji sieci Radio Plus) spadła z 15,1 proc. do 13,9 proc., a Polskiego Radia (radiowa Jedynka, Dwójka, Trójka, Polskie Radio 24 i anteny cyfrowe) – z 8,8 proc. do 7,9 proc.

Czytaj też: Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy likwidującej TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny

(KOZ, 19.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.