Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy likwidującej TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny

Postulat likwidacji TVP Info pojawił się już w kampanii prezydenckiej Rafała Trzaskowskiego w maju 2020 roku (screen: YouTube/Archiwista_Telewizji_Mati)

Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy, która zakłada likwidację kanału TVP Info, ale też abonamentu radiowo-telewizyjnego. Projekt jest wspierany przez Platformę Obywatelską.

Choć podpisy pod inicjatywą zbierano w ubiegłym roku, to do Sejmu projekt skierowano dopiero teraz. Jak tłumaczył w piątek na konferencji prasowej Rafał Trzaskowski, wiceszef Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy, tematu nie podejmowano m.in. ze względu na pandemię, a później wojnę w Ukrainie.

Czytaj też: Najmniej zarabiający pracownicy Ringier Axel Springer Polska dostaną dodatek inflacyjny

– Media państwowe pod rządami PiS dawno przestały być państwowe, dawno przestały dbać o interes rzetelnej informacji. Nie sposób nazwać tych mediów dzisiaj mediami publicznymi – powiedział Trzaskowski.

Jak dodał, podpisów zebrano ponad 100 tys. – Zawsze składamy ich więcej (wymagane ustawowo jest 100 tys.– przyp. red.), bo później podpisy są weryfikowane – stwierdził Rafał Trzaskowski.

Postulat likwidacji TVP Info pojawił się już w kampanii prezydenckiej Trzaskowskiego w maju 2020 roku.

Czytaj też: Dariusz Szpakowski krótko i pięknie pożegnał się i przeprosił. „Nie odkładam mikrofonu”

(MNIE, 19.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.