Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 19, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Najmniej zarabiający pracownicy Ringier Axel Springer Polska dostaną dodatek inflacyjny

"Cieszymy się, że dodatek inflacyjny to kolejny postulat związków zawodowych, do którego udało się przekonać naszego pracodawcę" – skomentowali związkowcy (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Ringier Axel Springer Polska wypłaci jednorazowe dodatki inflacyjne dla najmniej zarabiających pracowników. Z ustaleń "Presserwisu" wynika, że pieniądze otrzyma ok. 400 osób.

Działające w Ringier Axel Springer Polska związki zawodowe poinformowały w piątek, że zawarły z władzami wydawnictwa porozumienie dotyczące wypłaty dodatku finansowego.

Czytaj też: Do Sejmu trafił obywatelski projekt ustawy likwidującej TVP Info i abonament radiowo-telewizyjny

"Dodatek ten ma pomóc złagodzić skutki inflacji uderzającej najmocniej właśnie w osoby z najniższymi wynagrodzeniami" – czytamy we wspólnym komunikacie związkowców, podpisanym przez komisję zakładową OZZ Inicjatywa Pracownicza przy RAS Polska, komisję zakładową NSZZ "Solidarność" w RAS Polska i Koło Syndykatu Dziennikarzy Polskich przy RAS Polska.

"Na podstawie naszego doświadczenia, a przede wszystkim sygnałów, które w ostatnich miesiącach docierały do nas ze strony pracowników, doszliśmy do wniosku, że najbardziej dokuczliwe są obecnie galopująca inflacja i brak waloryzacji wynagrodzeń" – napisali związkowcy.

"Po przeprowadzeniu researchu w firmach o podobnym profilu okazało się, że niektórzy pracodawcy podjęli już kroki mające na celu natychmiastowe złagodzenie skutków inflacji. W związku z tym jako trzy związki zawodowe działające w RASP, oprócz postulowanej przez nas od dawna corocznej waloryzacji wynagrodzeń, wyszliśmy w imieniu pracowników z propozycją jak najszybszej wypłaty specjalnych dodatków dla pracowników" – wyjaśnili dalej.

Czytaj też: Nagroda Grand Press Digital trafi do ukraińskich dziennikarzy

Dodatek inflacyjny zostanie wypłacony jednorazowo w styczniu 2023 roku pracownikom zarabiającym nie więcej niż 7 tys. zł brutto i mającym co najmniej roczny staż pracy. Dodatek ma objąć osoby zarówno zatrudnione na umowie o pracę, jak i B2B.

Osoby zarabiające do 5 tys. zł otrzymają 3,5 tys. zł brutto, od 5 do 6 tys. zł – 2,5 tys. zł, a od 6 do 7 tys. zł – 1,5 tys. zł. Ponadto pracownicy ze stażem krótszym niż rok, zarabiający nie więcej niż 7 tys. zł, dostaną 700 zł.

– Zarząd Ringier Axel Springer Polska podjął decyzję o przyznaniu jednorazowego dodatku inflacyjnego najmniej zarabiającym pracownikom ze względu na wysoką inflację oraz trudną sytuację gospodarczą – informuje Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej w wydawnictwie.

Czytaj też: Karolina Korwin Piotrowska nie współprowadzi już poranka w Antyradiu

"Cieszymy się, że dodatek inflacyjny to kolejny postulat związków zawodowych, do którego udało się przekonać naszego pracodawcę. Liczymy na dalszą współpracę na rzecz pracowników RASP" – skomentowali związkowcy.

Z naszych informacji wynika, że dodatek inflacyjny trafi do ok. 400 osób.

Na koniec 2021 roku w Ringier Axel Springer Polska pracowały 1394 osoby. Wydawnictwo w listopadzie 2022 roku przeprowadziło zwolnienia grupowe, które objęły maksymalnie 120 osób. Firma nie ujawnia, ilu konkretnie pracowników zostało zwolnionych.

W sierpniu 2022 roku dodatek inflacyjny – w wysokości do 1,8 tys. zł – wypłaciła najmniej zarabiającym pracownikom Agora. Objął on ok. 2 tys. osób.

Czytaj też: TVP nie złożyła wniosku o przedłużenie obecności TVP ABC na pierwszym multipleksie

(KOZ, 19.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.