Dział: PRASA

Dodano: Październik 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora planuje zwolnienia grupowe, chce pożegnać się z 84 pracownikami

Spółka tłumaczy, ze przyczyną zwolnień grupowych jest "dążenie do podniesienia efektywności procesów funkcjonujących w spółce oraz redukcja kosztów działalności" (fot. Piotr Molęcki/East News)

Zarząd Agory rozpocznie konsultacje ze związkami zawodowymi i radą pracowników w sprawie planowanych zwolnień grupowych.

Spółka tłumaczy, ze przyczyną zwolnień grupowych jest "dążenie do podniesienia efektywności procesów funkcjonujących w spółce oraz redukcja kosztów działalności".

"Z uwagi na czynniki ekonomiczno-finansowe tj. kryzys gospodarczy wywołany przez konflikt w Ukrainie, skutkujący m.in. wzrostem cen papieru oraz z uwagi na niekorzystne prognozy dotyczące rozwoju gospodarki w najbliższych kwartałach wymagane są zmiany struktury organizacyjnej spółki" - podano.

Czytaj też: "Sport", korzystając z problemów "Przeglądu Sportowego", powiększy zasięg o Kraków

Zwolnionych ma zostać 84 pracowników, czyli 5,9 proc. wszystkich zatrudnionych.

"Spółka przeprowadzi te zmiany z dbałością o pracowników, oferując im szereg działań osłonowych i wspierających" - podkreślono.

(MNIE, 28.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.