Dział: PRASA

Dodano: Październik 27, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Sport", korzystając z problemów "Przeglądu Sportowego", powiększy zasięg o Kraków

- Już od dłuższego czasu „Sport” miał na Śląsku lepszą pozycję niż „Przegląd Sportowy” – mówi Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media (fot. materiały prasowe)

Wydawany w Katowicach „Sport” (Gremi Media) poszerzy sieć dystrybucji o Kraków. Mutacja regionalnego dziennika ma być dostępna w całym województwie małopolskim.

Dziennik „Sport” dostępny był do tej pory na Śląsku i w części Małopolski. Za rozszerzeniem jego dystrybucji na Kraków i całe województwo małopolskie stoi zapowiedź konkurenta, czyli Ringier Axel Springer Polska, który od stycznia ograniczy liczbę wydań ogólnopolskiego "Przeglądu Sportowego" do dwóch w tygodniu (będzie wychodził tylko w poniedziałki i piątki).

- Już od dłuższego czasu „Sport” miał na Śląsku lepszą pozycję niż „Przegląd Sportowy” – mówi Maciej Maciejowski, prezes Gremi Media. - To pokazywało ewidentny potencjał. Dlatego decyzja wydawcy „Przeglądu Sportowego” o zmniejszeniu częstotliwości dla nas jest szansą. Wykorzystamy ją, wydając mutację małopolską i poszerzając sieć dystrybucji o Kraków i województwo – zapowiada Maciejowski.

Redaktor naczelny „Sportu” Andrzej Wasik ujawnił "Presserwisowi", że analizowany jest pomysł, aby specjalnie dla czytelników z Krakowa mutować 2-3 strony dziennika.
- Być może także jedynka gazety będzie dostosowana pod Kraków – mówi Wasik.

Maciej Maciejowski powiedział nam w środę, że na konkrety w tej sprawie jest jeszcze za wcześnie: - Decyzje o rozszerzeniu sieci dystrybucji zapadły wczoraj, teraz dopracowujemy szczegóły.

„Sport” to regionalny dziennik wydawany w Katowicach od 1945 roku. Od stycznia 2021 roku jego wydawcą jest Gremi Media SA - wydawca „Rzeczpospolitej” i „Gazety Giełdy Parkiet”.

W drugim kwartale 2022 roku średnia sprzedaż "Sportu" to 3235 egz. (dane PBC).

(MZD, 27.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.