Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pakistański dziennikarz zastrzelony przez policjantów w Nigerii

Śmierć Arshada Sharifa budzi w Pakistanie wiele wątpliwości (screen: YouTube/Dunya News)

Ukrywający się w Kenii pakistański dziennikarz Arshad Sharif został zastrzelony przez policjantów, po tym jak jego samochód nie zatrzymał się przy blokadzie drogowej w pobliżu Nairobi.

Kenijska policja wyraziła ubolewanie z powodu incydentu oznajmiając, że był to przypadek. Funkcjonariusze szukali podobnego samochodu, w którym miało znajdować się dziecko przewożone przez porywaczy.

Czytaj też: Prezenter RT wzywał na antenie do topienia i palenia ukraińskich dzieci

50-letni Arshad Sharif opuścił Pakistan w lipcu, aby uniknąć aresztowania za krytykowanie armii azjatyckiego kraju. Krytykował też rząd premiera Shahbaza Sharifa.

Policja w Nairobi poinformowała, że dziennikarz został postrzelony w głowę. Jechał samochodem w towarzystwie brata. Auto przejechało przez blokadę na autostradzie Nairobi-Magadi. Bracia nie tylko zignorowali policyjne komendy, ale jeszcze przyspieszyli. Policja otworzyła ogień. Po krótkim pościgu samochód się przewrócił.

Czytaj też: Viaplay z serialem dokumentalnym o losach uchodźców z Ukrainy w Polsce

(MAC, 25.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.