Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Październik 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Słuchacze i dziennikarze Radia 357 zasadzili 4250 drzewek na 3,57 ha

W akcji udział wzięło 13 tys. osób, które dokonały zakupu ponad 15 tys. "działek lasu". Największa powierzchnia opłacona przez jedną osobę to 357 metrów (screen: Twitter.com/Pawel_soltys)

W sobotę w Suchowoli ruszyła akcja Radia 357, w ramach której dziennikarze i słuchacze stacji zasadzili 4250 sadzonek drzewek na czterech hektarach. Docelowo akcja ma na celu obsadzenie ponad 10 hektarów.

Akcja sadzenia drzew to następstwo zbiórki zorganizowanej 26 września "Posadź z nami las!". W jej ramach słuchacze mogli finansować metry kwadratowe nowego lasu poprzez stronę Las.radio357.pl.

Czytaj też: Tok FM najchętniej słuchane w stolicy, w pozostałych największych miastach lider inny

Organizatorzy spodziewali się, że użytkownicy ufundują las o powierzchni 3,57 hektara, jednak zainteresowanie było dużo większe i ostatecznie w Suchowoli zasadzone zostaną drzewa na powierzchni 106 450 metrów kwadratowych.

W akcji udział wzięło 13 tys. osób, które dokonały zakupu ponad 15 tys. "działek lasu". Największa powierzchnia opłacona przez jedną osobę to 357 metrów.

Czytaj też: Radio Maryja usuwa audycję z homofobicznymi wypowiedziami wiceministra sprawiedliwości

Ambasadorem akcji jest dr Tomasz Rożek, prowadzący w Radiu 357 audycję "Pytania z księżyca". 

Organizatorem akcji "Posadź z nami las!" są Radio 357 oraz fundacja Nauka. To Lubię, które współpracowały z fundacjami: Las na Zawsze i PVE Dobra Energia.

Czytaj też: Dziennikarz musi znać język. Tekst Ogólnopolskiego Dyktanda - sprawdźmy się

(KAP, 24.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.