Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska kupiła pakiet większościowy w Audiotece. Łącznie wydała 95 mln zł

Po transakcji dotychczasowy zespół zarządzający Audioteki będzie kontynuował współpracę ze spółką (fot. materiały prasowe)

Wirtualna Polska Media została większościowym akcjonariuszem Audioteki, serwisu z audiobookami działającego w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie.

Wirtualna Polska po tym, jak w 2021 roku kupiła 6,5 proc. akcji w spółce Audioteka SA, teraz – zgodnie z zapowiedziami – powiększyła posiadany pakiet do ok. 60 proc.

"Transakcja zamknęła się w kwocie 95 mln zł" – podano w komunikacie.

Wirtualna Polska z pakietem większościowym w Audiotece

"Dzięki tej akwizycji dywersyfikujemy przychody Wirtualnej Polski Media o kolejną, obok WP Pilot, usługę subskrypcyjną, z której korzysta ponad 200 tys. osób" – skomentował w komunikacie Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding. "Światowe trendy wskazują na rosnące zainteresowanie użytkowników treściami audio – zamierzamy wykorzystać szansę, jaką daje to Audiotece zarówno w Polsce, jak i na innych europejskich rynkach" – dodał Adam Rogaliński, VP corporate development Wirtualna Polska Holding.

Czytaj też: Pozostali bohaterowie okładki "Newsweek Polska" nie chcą skarżyć wydawcy za "Siewców głupoty"

Audioteka oferuje ponad 20 tys. tytułów zarówno w modelu subskrypcyjnym (Audioteka Klub), jak i w sprzedaży detalicznej (Audioteka Store). Filarami wzrostu w kolejnych latach mają być m.in. dalsze inwestycje w treści własne (w tym krótkometrażowe), promocja programu subskrypcyjnego Audioteki wraz z innymi usługami subskrypcyjnymi WP oraz intensyfikacja działań marketingowych na rynku polskim i za granicą.

Jak podano w komunikacie, po transakcji dotychczasowy zespół zarządzający Audioteki będzie kontynuował współpracę ze spółką.

Audioteka odnotowała w 2021 roku prawie 90 mln zł przychodów, a EBITDA spółki wyniosła ponad 14 mln zł.

Czytaj też: Polskie Radio podnosi ceny reklam po raz drugi w tym roku

(KOZ, 30.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.