Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Pozostali bohaterowie okładki "Newsweek Polska" nie chcą skarżyć wydawcy za "Siewców głupoty"

Tylko Bogdan Rymanowski - jeden z czterech umieszczonych na okładce "Newsweeka" osób domagał się przeprosin (fot. Press/Newsweek)

Jan Pospieszalski, Edyta Górniak i Piotr Schramm nie pozwali wydawnictwa Ringier Axel Springer Polska w sprawie okładki "Newsweek Polska", na której pod ich zdjęciem napisano "Siewcy głupoty". Bogdan Rymanowski - czwarty bohater okładki - poszedł z Tomaszem Lisem na ugodę. 

Chodzi o okładkę "Newsweek Polska" z 5 grudnia ub.r. Umieszczono na niej zdjęcia Pospieszalskiego, Górniak, Rymanowskiego i Schramma, a pod nimi znalazła się zapowiedź tekstu: "Siewcy głupoty. Kwestionują pandemię, zniechęcają do szczepień, mieszają prawdę z fake newsami. Dlaczego miliony Polaków wierzą antyszczepionkowcom?".

Najbardziej dotknięty poczuł się Bogdan Rymanowski z Polsat News, który zapowiedział, że pozwie Tomasza Lisa. Ostatecznie sprawa zakończyła się ugodą, o czym pisaliśmy w poniedziałek.

To kończy spór wokół okładki. Inni jej bohaterowie nie zamierzają walczyć w sądzie: - Nie mieliśmy podobnych zgłoszeń - mówi po konsultacji z działem prawnym Agnieszka Skrzypek-Makowska, szefowa komunikacji zewnętrznej RAS Polska. 

Zapytaliśmy Jana Pospieszalskiego o ostateczne decyzje w sprawie tej publikacji, ale nie chciał o tym rozmawiać z "Presserwisem". Podobnie prawnik Piotr Schramm. Edyta Górniak od dawna nie wypowiada się w tej sprawie.

(PAR, 29.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.