Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Instagram dostał w Irlandii 405 mln euro kary

Instagram rok temu zaktualizował swoje ustawienia i będzie się odwoływać od kary (fot. Pixabay.com)

Data Protect Comission, irlandzki regulator zajmujący się ochroną prywatności danych, nałożył na Instagram rekordową grzywnę w wysokości 405 mln euro. Sprawa dotyczy ochrony prywatności dzieci.

Rzecznik Meta Platforms, właściciela serwisu społecznościowego, zapowiedział złożenie odwołania.

Dochodzenie rozpoczęte w 2020 roku koncentrowało się na dzieciach w wieku od 13 do 17 lat, którym zezwolono na prowadzenie kont ułatwiających publikację numeru telefonu i/lub adresu e-mail użytkownika.

Czytaj też: Twitter wprowadzi edycję wpisów, tak jak inne serwisy

"Ostateczną decyzję podjęliśmy w zeszły piątek i postanowiliśmy nałożyć grzywnę w wysokości 405 milionów euro" – oświadczył rzecznik irlandzkiego komisarza ds. ochrony danych (DPC). Szczegóły decyzji zostaną opublikowane w przyszłym tygodniu.

Instagram zaktualizował swoje ustawienia ponad rok temu i od tego czasu udostępnił nowe funkcje, aby zapewnić nastolatkom bezpieczeństwo oraz prywatność przekazywanych informacji.

DPC nadzoruje Facebooka, Apple, Google i innych gigantów technologicznych ze względu na lokalizację ich głównych siedzib w Irlandii. Wszczął kilkanaście dochodzeń w sprawie firm Meta, w tym Facebooka i WhatsAppa. W zeszłym roku WhatsApp został ukarany grzywną 225 mln euro za nieprzestrzeganie unijnych przepisów dotyczących danych z 2018 roku.

Czytaj też: Netflix wersję z reklamami wprowadzi 1 listopada

(MAC, 06.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.