Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Sierpień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zwycięzcy poprzedniej edycji YouTube Works w kampanii udzielają wskazówek, jak wygrać

Zwycięzcy poprzedniej edycji w serii spotów promujących konkurs udzielają wskazówek tegorocznym uczestnikom (screen: YouTube/Google Ads Polska)

Po raz drugi w ramach YouTube Works Awards wyróżnione zostaną najbardziej kreatywne, a jednocześnie skuteczne polskie kampanie na YouTubie. Bezpłatne zgłoszenia trwają do 31 sierpnia. O tym, dlaczego warto wziąć udział w konkursie i jak napisać dobre zgłoszenie, w serii spotów opowiadają zwycięzcy poprzedniej edycji.

W zeszłym roku nagrody zdobyły m.in. kampanie: "Fanatyk. Historia prawdziwa" Grupy OLX, "Stop kobietobójstwu" Centrum Praw Kobiet oraz "Random. Wieloplatformowa historia miłosna" marki Storytel.

Czytaj też: Gdańsk prowadzi casting na tiktokerów, którzy staną się ambasadorami miasta

Zwycięzcy poprzedniej edycji w serii spotów promujących konkurs udzielają wskazówek tegorocznym uczestnikom. W kampanii wzięły udział osoby odpowiedzialne za nagrodzone projekty: Jakub Barzak ze Storytel, Monika Młynarczyk z Centrum Praw Kobiet oraz Marcin Sienkowski z OLX. Zwycięscy marketerzy zdecydowali się w krótkich filmach przedstawić kreatywną interpretację ikonicznych spotów reklamowych.

Za koncepcję kreatywną i produkcję kampanii drugi rok z rzędu odpowiada agencja 180heartbeats + Jung v Matt. W tym roku po raz pierwszy zajmie się także organizacją gali wręczenia nagród, która odbędzie się w listopadzie. Za realizację kampanii odpowiadają także agencje: Monday Group (działania PR i zakup mediów) oraz Freundschaft (project management).

Czytaj też: Alfa Romeo partnerem kanału Roberta Makłowicza

Celem YouTube Works, organizowanego przez Google w partnerstwie z Kantarem, jest wyróżnienie najbardziej kreatywnych, a jednocześnie efektywnych polskich kampanii na YouTubie, które były wyświetlane od lipca 2021 do czerwca 2022 roku. Tegoroczni uczestnicy będą konkurować o statuetki w siedmiu kategoriach: Multiscreen Excellence, Compelling Storytelling, Art & Culture, Ingenious Insight, Action Driver, The Underdog, Force for Good. Ponadto wyróżniająca się i przełomowa kampania otrzyma Grand Prix. Konkursowe kampanie będzie oceniać jury złożone z 27 ekspertek i ekspertów. Kampanie można zgłaszać do 31 sierpnia 2022 roku. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Czytaj też: Mery Spolsky i Kuba Karaś w najnowszej kampanii Durexa

(AMS, 12.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.