Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 10, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Producentki Ewa Baj i Luiza Zając nie pracują już w "Dzień dobry TVN"

Ewa Baj była producentką "Dzień dobry TVN", a Luiza Zając producentką wykonawczą (screen: YouTube/tvdzis.pl)

Producentki Ewa Baj i Luiza Zając nie pracują już w redakcji "Dzień dobry TVN" - wynika z informacji "Presserwisu".

Ewa Baj była producentką "Dzień dobry TVN", a Luiza Zając producentką wykonawczą. Z naszych informacji wynika, że o zakończeniu z nimi współpracy zdecydowała sama stacja. Informację ogłoszono zespołowi we wtorek w czasie spotkania online.

Czytaj też: TVN o wpisie Wendzikowskiej: "Zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca"

Ewa Baj nie chce rozmawiać na ten temat. - Mogę tylko potwierdzić, że nie jestem już producentką "Dzień dobry TVN" - mówi Baj. O sprawie nie chce też wypowiadać się Luiza Zając. - Rozstaliśmy się za porozumieniem stron - stwierdza tylko.

Ewa Baj rozpoczęła pracę w TVN w 2001 roku, Luiza Zając - w 2009.

TVN Warner Bros. Discovery tłumaczy, że grupa w ostatnim czasie analizowała strukturę zespołu produkcyjnego. "Ogłosiliśmy niedawno pierwsze zmiany, które odzwierciedlają nowe podejście do organizacji i zarządzania produkcją w grupie (m.in. nowa funkcja Bogdana Czai - przyp. red.). Kolejnym krokiem jest wprowadzenie zmian w strukturze redakcji »Dzień dobry TVN«. Ograniczyliśmy liczbę producentów. Obowiązki głównej producentki programu będzie pełnić Dorota Malesa" - informuje biuro prasowe TVN Warner Bros. Discovery.

Czytaj też: TVN nadaje od 25 lat. Dziś specjalne wydania programów

Malesa była dotychczas jedną z producentek wykonawczych.

Jak informowaliśmy, TVN rozważa zmiany w porannym programie. Spekuluje się, że do jego prowadzenia jest przymierzany Krzysztof Skórzyński.

Z danych Nielsen Media wynika, że w pierwszym półroczu br. "Pytanie na śniadanie" oglądało w TVP 2 średnio o 5 tys. widzów więcej niż "Dzień dobry TVN". Program TVP 2 przyciągał średnio 385 tys. widzów, a "Dzień dobry TVN" - średnio 380 tys. TVN wygrywał jednak z TVP 2 w grupie komercyjnej 16-49.

Czytaj też: O Adrianie, który wie, w co wdepnął. Kariera Klarenbacha w TVP już nie dziwi

(MNIE, 10.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.