Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Państwowa Inspekcja Pracy nie potwierdziła zarzutów o mobbing w "Newsweeku". "Moje życie zamieniono w koszmar"

24 maja Tomasz Lis i zarząd Ringier Axel Springer Polska poinformowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy (screen: YouTube/Tomasz Lis.)

Kontrola Państwowej Inspekcji Pracy nie potwierdziła, że powodem rozstania się Ringier Axel Springer Polska z Tomaszem Lisem były zarzuty o mobbing. Taką informację podała wczoraj "Rzeczpospolita", powołując się na e-mail wysłany do pracowników wydawnictwa.

24 maja Tomasz Lis i zarząd Ringier Axel Springer Polska poinformowali o natychmiastowym zakończeniu współpracy. Tym samym Lis przestał pełnić funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Newsweek Polska”.

Czytaj też: Kontrola PIP w Ringier Axel Springer Polska dotyczyła procesów antymobbingowych, a nie mobbingu

Miesiąc później w Wirtualnej Polsce został opublikowany artykuł Szymona Jadczaka, w którym pracownicy "Newsweek Polska" opowiadali, że były naczelny tygodnika Tomasz Lis przez lata niewłaściwie zachowywał się wobec podwładnych. Według nich działania Lisa można było uznać za mobbing.

1 lipca w RASP rozpoczęła się kontrola PIP, której powodem były medialne publikacje o sytuacji pracowników w redakcji "Newsweeka". Zakończyła się 26 lipca przekazaniem wydawnictwu protokołu pokontrolnego. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, PIP nie potwierdziła zarzutów o mobbing. Według maila wysłanego do pracowników RASP: „kontrola potwierdziła prawidłowe działanie procesów i procedur obowiązujących w firmie” i w jej wyniku jedynie "sformułowano trzy zalecenia”.

Agnieszka Skrzypek-Makowska, szefowa komunikacji zewnętrznej Ringier Axel Springer Polska, dodaje, że rekomendacje PIP dotyczą udziału strony społecznej, deklaracji pracowników o znajomości procedur oraz wskazania imiennie osób pomagających w zgłaszaniu nadużyć.

Czytaj też: Sprawa Lisa: Milczenie, które wiele mówi

Tomasz Lis skomentował na Twitterze:

(GK, 03.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.