Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Indyjski dziennikarz śledczy zastrzelony przed swoim domem

Dziennikarz Subhash Kumar Mahto był popularny wśród użytkowników lokalnej wideoaplikacji Public App. Jego ostatni wpis miał 29 tys. odsłon (screen: You Tube/Idea Citi News)

Dziennikarz lokalnej indyjskiej telewizji Subhash Kumar Mahto został śmiertelnie postrzelony przed swoim domem w wiosce Sakho w dystrykcie Begusarai w stanie Bihar.

Jak twierdzi przedstawiciel lokalnego stowarzyszenia dziennikarzy Saurabh Kumar, śmierć reportera może być związana z jego materiałami śledczymi o mafii sprzedającej nielegalnie alkohol w Biharze. Dziennikarz w 2018 roku został aresztowany po opublikowaniu w indyjskim serwisie „The Wire” tekstu na temat nielegalnej produkcji alkoholu. Lokalne władze uznały wówczas, że doniesienia są fake newsem.

Czytaj też: Odejście Tomasza Lisa. Czy teraz będzie mógł się pożegnać z czytelnikami "Newsweeka"?

"Władze w indyjskim stanie Bihar muszą dokładnie zbadać sprawę śmierci dziennikarza Subhasha Kumara Mahto: trzeba ustalić, czy został zabity ze  względu na swoją pracę, i zapewnić, że osoby odpowiedzialne za jego śmierć zostaną pociągnięte do odpowiedzialności” – powiedział Steven Butler, koordynator programu azjatyckiego Komitetu Ochrony Dziennikarzy (CPJ).

Jak wynika z szacunków tej organizacji, w zeszłym roku w Biharze zginęło dwóch innych dziennikarzy - Avinash Jha i Manish Kumar Singh.

Czytaj też: Ostatni felieton Lisa przed odejściem z „Newsweeka": „Wolnych mediów już nie ma"

(MZD, 25.05.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.