Przemysław Pająk i Jakub Kralka przejmują Grupę NaTemat. "Strategiczny krok"
Przemysław Pająk obejmuje 75 proc. udziałów w spółce Glob360 (fot. Piotr Król/"Press")
Przemysław Pająk, założyciel i właściciel Grupy Spider’s Web i Jakub Kralka, współwłaściciel serwisu Bezprawnik.pl, zostali nowymi właścicielami Grupy NaTemat.
W nowej strukturze właścicielskiej Przemysław Pająk obejmuje 75 proc. udziałów w spółce Glob360, wydającej m.in. serwisy NaTemat.pl, InnPoland.pl, Mamadu.pl i Aszdziennik.pl, a Jakub Kralka – 25 proc.
Pająk: "Możemy zbudować silniejszego gracza"
"To dla nas strategiczny krok w kierunku konsolidacji niezależnych wydawnictw cyfrowych średniej wielkości. Wierzymy, że łącząc siły, kompetencje i zaplecze technologiczne – przy zachowaniu tożsamości każdej z marek – możemy zbudować silniejszego i bardziej odpornego gracza na coraz trudniejszym rynku mediów cyfrowych" – mówi, cytowany w komunikacie Przemysław Pająk.
Czytaj też: Z Goniec.pl odchodzą szef wydawców i szefowa newsroomu. Na razie nie będzie następców
Rozmowy z dotychczasowymi właścicielami Grupy NaTemat – Tomaszem Lisem i Robertem Jędrzejczykiem – trwały ponad 10 miesięcy i zakończyły się porozumieniem w zakresie dalszego rozwoju spółki.
Zgodnie z zapowiedziami, Grupy NaTemat, Spider’s Web i Bezprawnik pozostaną niezależnymi podmiotami, z własnymi redakcjami, zespołami i ofertami rynkowymi. Współpraca obejmie tylko wybrane obszary zaplecza technologicznego, reklamy programatycznej oraz optymalizacji ruchu i danych – wszędzie tam, gdzie pozwoli to zwiększyć efektywność i lepiej reagować na zmieniające się realia rynkowe.
Wspólnie z zarządem Grupy NaTemat – Beatą Gołubińską i Mileną Bryłą – nowi właściciele od kilku tygodni pracują nad nową strategią organizacyjną i rozwojową spółki.
Proces przejęcia został sfinalizowany z końcem października 2025 roku.
Czytaj też: Nowy "Press": Antoni Słodkowski, bracia Karnowscy, Szymon Hołownia i AI
(MAK, 04.11.2025)










