Michał Marszał został redaktorem naczelnym Gazeta.pl, ale tylko na 1 kwietnia

Przejęcie portalu Gazeta.pl przez Michała Marszała miało być szansą na dotarcie do nowej, zaangażowanej społeczności (fot. materiały prasowe)
Michał Marszał, administrator mediów społecznościowych tygodnika „Nie” i influencer, zastąpił Rafała Madajczaka na stanowisku redaktora naczelnego Gazeta.pl, ale tylko na jeden dzień. Taką akcję zorganizował portal na prima aprilis.
Michał Marszał 1 kwietnia proponował redakcji Gazeta.pl tematy artykułów, decydował o jej priorytetach i współtworzył zawartość portalu.
Większych zmian w Gazeta.pl nie było
"Na stanowisku redaktora naczelnego znajdziecie mnie – Michała Marszała – oraz moich ludzi, których obsadzę na najważniejszych stanowiskach Gazeta.pl. Przez jeden dzień będę szefować portalowi i zrobię wszystko, czego poważny serwis informacyjny zrobić nie może. Po co? Nie wiem, ale będziemy się dobrze bawić" – zapowiadał w komunikacie Marszał.
Czytaj też: Radio Profeto przestało nadawać. Jego nadawca musi zwrócić ponad 66 mln zł dotacji
W komunikacie zaznaczono też, że tymczasowe przejęcie portalu przez influencera to szansa na dotarcie do nowej, zaangażowanej społeczności.
Większych zmian w Gazeta.pl 1 kwietnia jednak nie było. Portal nie zmienił informacyjnego formatu.
Partnerem akcji z udziałem Michała Marszała była marka Cupra. Marszał współpracował już wcześniej reklamowo z markami, m.in. wziął udział w kampanii "Wróć do strefy komfortu" dla marki Kubota.
Czytaj też: Otwarty konflikt między Republiką a wPolsce24. Karnowski ujawnia koszty wyprawy do USA
(MAK, 02.04.2025)
