Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 02, 2025

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio Profeto przestało nadawać. Jego nadawca musi zwrócić ponad 66 mln zł dotacji

W ostatnim czasie stacja emitowała głównie muzykę chrześcijańską, nie było programów na żywo (fot. Pixabay.com)

W nocy z 31 marca na 1 kwietnia emisji zaprzestało społeczno-religijne Radio Profeto. Stacja emitowała sygnał z dwóch nadajników analogowych w województwie małopolskim i była obecna na lokalnych multipleksach DAB+.

W ostatnim czasie emitowała już głównie muzykę chrześcijańską, zabrakło programów na żywo.

Profeto nadawało od 2014 roku

"Z sercem pełnym wdzięczności, ale i smutku jesteśmy zmuszeni – z uwagi na zajęcie przez organy ścigania naszych kont bankowych, co skutkuje brakiem materialnych środków potrzebnych do dalszej działalności – po kilkunastu latach pięknej i owocnej pracy jako prawdopodobnie największa ambona Słowa Bożego w Internecie, ale i na falach eteru, zakończyć nasze dzieła, które dumnie noszą nazwę Profeto" – napisano w oświadczeniu opublikowanym na początku marca na Profeto.pl, a podpisanym przez prezesa nadawcy stacji ks. Michała Olszewskiego i jego zespół.

Czytaj też: W marcu Polsat był liderem rynku w grupie ogólnej 4+, a TVN w komercyjnej 16-59

Ks. Włodzimierz Płatek, rzecznik prasowy Prowincji Polskiej Księży Sercanów, przekazał jednak "Presserwisowi", że jest to na razie zawieszenie emisji. Nie podano jednak, kiedy stacja mogłaby powrócić. Profeto nadawało od 2014 roku, początkowo tylko w internecie.

Nadawcą Radia Profeto jest Fundacja Profeto.pl – Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Prezesem fundacji jest ks. Michał Olszewski. W lutym prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu. Zarzuty dotyczą dotacji z Funduszu Sprawiedliwości.

Pod koniec marca Ministerstwo Sprawiedliwości podało w komunikacie, że wezwało m.in. tę fundację do zwrotu środków nienależnie pobranej dotacji w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Fundacja ma zwrócić ponad 66 mln zł. Jak podawała m.in. "Gazeta Wyborcza", pieniądze te przeznaczone były na budowę ośrodka dla ofiar przestępstw, ale w budynku powstawało też np. studio nagrań.

Czytaj też: Michał Marszał został redaktorem naczelnym Gazeta.pl, ale tylko na 1 kwietnia

(MNIE, 02.04.2025)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.