Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dwoje dziennikarzy kurdyjskich mediów zginęło w Syrii po ataku drona

Cihan Bilgin i Nazim Dastan nie byli zwolennikami oficjalnych tureckich władz (screen: YouTube/DRM News)

Nazim Dastan i Cihan Bilgin, pracujący dla kurdyjskich mediów w Syrii, zginęli po ataku tureckiego drona, który trafił w ich samochód.

Do tragedii doszło w pobliżu tamy Tishrin, ok. 90 km od Aleppo, miasta w północno-zachodniej Syrii i ok. 50 km od granicy z Turcją. Dziennikarze relacjonowali walki pomiędzy siłami wspieranymi przez Turcję a syryjską milicją kurdyjską.

Czytaj też: Serbscy dziennikarze szpiegowani przez władze. Użyto urządzeń izraelskiej firmy

Bianet, serwis informacyjny poświęcony kwestiom praw człowieka, przekazał, że Bilgin była reporterką Kurdish Hawar News Agency, podczas gdy Dastan pracował jako niezależny dziennikarz dla Firat News Agency. Ta druga agencja jest powiązana z grupą kurdyjskich bojowników.

Tureckie władze nie udzieliły komentarza odnośnie śmierci dziennikarzy.

Czytaj też: Sieć Obywatelska Watchdog Polska prowadzi zbiórkę pieniędzy na procesy SLAPP

(MAC, HAD, 23.12.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.