UOKiK umorzył postępowanie związane z przejęciem przez Vectrę spółki Multimedia Polska
Kara mogła wynieść do 10 tys. euro za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu decyzji warunkowej UOKiK (screen: YouTube/VECTRA)
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów umorzył postępowanie, w którym badał spełnienie warunków nałożonych przez niego na Vectrę przy zakupie Multimedia Polska.
Umorzenie postępowania potwierdziło "Presserwisowi" biuro prasowe UOKiK.
Czytaj też: Reuters: Warner Bros. Discovery rozpoczął proces sprzedaży TVN
Na początku tego roku Vectra sprzedała Chopin Telewizji Kablowej większość udziałów (po 51 proc.) w wymaganych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów lokalnych sieciach (w Ostródzie, Stargardzie, Kwidzynie, Łowiczu i Olsztynie), ale zrobiła to po czasie. Warunek Urzędu powinna była wykonać do 17 sierpnia 2022 roku.
Urząd, mimo sprzedaży udziałów, nadal badał sprawę. Poprosił spółkę o dokumenty potwierdzające transakcję i dodatkowe informacje niezbędne do ustalenia, czy warunek dotyczący ich zbycia został w pełni wykonany.
O wszczęciu postępowania w tej sprawie UOKiK informował w grudniu 2022 roku. Kara mogła wynieść do 10 tys. euro za każdy dzień opóźnienia w wykonaniu decyzji warunkowej UOKiK. Urząd podkreślił wtedy w komunikacie, że jeżeli przedsiębiorcy nie spełniają nałożonych warunków, prezes urzędu może uchylić wydaną wcześniej decyzję.
Czytaj też: Program Marka Sierockiego "To jest grane" będzie w innym paśmie TVP 2
Obowiązek zbycia części sieci nałożył na Vectrę prezes UOKiK, udzielając warunkowej zgody na przejęcie firmy Multimedia Polska. Vectra została zobowiązana do zbycia części swojej sieci lub tej należącej do Multimedia Polska w Gorzowie Wielkopolskim, Kwidzynie, Łowiczu, Olsztynie, Ostródzie, Pogórzu, Pruszczu Gdańskim i Stargardzie. Według analizy UOKiK są to bowiem miasta, w których udziały Vectry i Multimedia Polska w rynku były największe. Jak uzasadniał UOKiK, dzięki zaleconym działaniom miało nie dojść do ograniczenia konkurencji.
Już wcześniej operator zbył sieci w trzech miejscowościach. Sieć w Gorzowie Wielkopolskim w postaci spółki Jim-Sat kupił operator Sat Film, działający m.in. we Włocławku, a w Pruszczu Gdańskim i Pogórzu (poprzez Multimedia Capital Two) – Chopin Telewizja Kablowa.
Czytaj też: Przyczajony tygrys, ukryty smok. Dlaczego Jarosław Gugała cały czas tkwi w Polsacie?
(MNIE, 22.12.2024)