Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Lipiec 02, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Republika zwiększyła przychody ze sprzedaży o 21 proc. "Przełomowy rok"

"Rok 2023 byt rokiem przełomowym w 11-letniej historii Telewizji Republika" – podkreślono (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Telewizja Republika SA w 2023 roku miała 23,6 mln zł przychodów ze sprzedaży i 3,5 mln zł zysku netto.

Jak wynika ze sprawozdania opublikowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym, przychody spółki względem 2022 roku urosły o 21 proc.

"Rok 2023 przełomowy w historii Telewizji Republika"

Koszty działalności operacyjnej Telewizji Republika były wyższe o 15,9 proc. i wyniosły 22,2 mln zł, z czego niemal 6 mln zł wydano na wynagrodzenia (wzrost o 9,8 proc.). Zysk netto wzrósł z 34 tys. zł do 3,5 mln zł. Przeznaczono go na pokrycie strat z lat ubiegłych.

Czytaj też: Kanał Republika już testuje na ósmym multipleksie naziemnym. "Powiedz innym"

"Rok 2023 był rokiem przełomowym w 11-letniej historii Telewizji Republika. (...) Po przegranych przez PiS wyborach parlamentarnych stacja z małej, raczej niszowej telewizji informacyjnej (0,11% SHR% A4+) stała się po 20 grudnia 2023 jedną z największych stacji telewizyjnych w Polsce i drugą po TVN24 stacją informacyjno-publicystyczną (SHR% A4+ 1,16% w grudniu 2023)" – podano w sprawozdaniu.

Jak dodano, dzięki rosnącym przychodom i wpłatom od widzów udało się spłacić całe zadłużenie. Rozważane jest uruchomienie kolejnego kanału, o profilu ogólnym. W planach także przeprowadzka do nowej siedziby.

Czytaj też: Telewizja Republika poinformowała na antenie, że Adrian Borecki nie został wpuszczony na konferencję premiera

(MNIE, 02.07.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.