Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 27, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Republika poinformowała na antenie, że Adrian Borecki nie został wpuszczony na konferencję premiera

W styczniu dziennikarze TV Republika nie zostali wpuszczeni na konferencje prasowe ministra kultury oraz ministra sprawiedliwości (screen: X/Adrian Borecki)

Telewizja Republika poinformowała w środę na antenie, że dziennikarz stacji Adrian Borecki nie został wpuszczony na konferencję prasową premiera.

W wyemitowanym w środę materiale widać, jak Borecki kilka razy pyta pracownika kancelarii premiera, dlaczego nie został wpuszczony na konferencję, a dziennikarz „Gazety Wyborczej” już tak. „Co to ma być?!” – dopytywał reporter stacji.

"Telewizja Republika po raz kolejny nie jest wpuszczona na konferencje organizowane przez instytucje rządowe, teraz to KPRM, to ewenement na skalę europejską, bo to są standardy, których by nie powstydził się sam Łukaszenka, żeby nie wpuszczać dziennikarzy na konferencję prasową? Tusk powinien się wstydzić. My się nie damy, ale Tusk pokazuje, jakim jest tchórzem" - komentował na antenie Telewizji Republika Adrian Borecki. KPRM nie odniosła się wczoraj do sytuacji. 

Czytaj też: Ministerstwo Kultury proponuje wreszcie skończyć z mediami samorządów. To przełom

Przypomnijmy, że w styczniu dziennikarze TV Republika nie zostali wpuszczeni na konferencje prasowe ministra kultury oraz ministra sprawiedliwości. Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się wówczas do obu resortów o wyjaśnienia. Po tym, jak reporter stacji Łukasz Żmuda nie mógł wejść na konferencję prasową ministra kultury, Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i TV Republika, złożył zawiadomienie do prokuratury. Po stronie stacji stanęło Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP, które uznało, że zdarzenie było "naruszeniem zasady pluralizmu i wolności słowa".

(MZD, 27.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.