Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Czerwiec 12, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

ARD przetestuje transmisje w 5G podczas Euro 2024 i igrzysk olimpijskich

Antena nadawcza w 5G została zainstalowana w Ismaning koło Monachium (screen: Broadbandtnews.com)

Niemieccy nadawcy publiczni BR, NDR, RBB i SWR będą wspólnie transmitować w specyfikacji 5G Broadcast mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech oraz relacje z igrzysk olimpijskich w Paryżu.

Według nadawcy głównego – ARD – transmisje testowe odbędą się w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie i Halle i mają dotrzeć do ok. 8 mln widzów. Transmisje można jednak odbierać tylko za pomocą smartfonów, które są już przystosowane do transmisji 5G. Obecnie dostępne są jedynie prototypy.

Czytaj też: LFP ma kłopoty ze sprzedażą praw do Ligue 1. Ceny spadły o połowę

Po wcześniejszych testach transmisji 5G prowadzonych przez poszczególnych uczestników rynku, jest to pierwszy wspólny test przeprowadzony przez grupę nadawców w Niemczech. Transmisje testowe są przeprowadzane we współpracy z niemieckim dostawcą usług technicznych Media Broadcast.

Do wszystkich odbiorców ma być wysyłany jeden sygnał, co oznacza, że w tej technologii wykluczone są zakłócenia spowodowane zbyt dużą liczbą jednoczesnych użytkowników.

Emisja testowa ma na celu przedstawienie wniosków, które zostaną później uwzględnione przy podejmowaniu decyzji w sprawie ewentualnego wprowadzenia tej technologii w całym ARD.

Czytaj też: RMF FM wysyła siedem osób na Mistrzostw Europy 2024 do Niemiec

(MAC, 12.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.