Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 11, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Izrael przedłuża zakaz nadawania dla Al Jazeery o 45 dni. "To kanał terrorystyczny"

"Nie pozwolimy, aby terrorystyczny kanał Al Jazeera nadawał programy z Izraela" – powiedział izraelski minister komunikacji Shlomo Karhi (screen: YouTube/Al Jazeera English)

Izraelski organ regulacyjny ds. telekomunikacji przedłużył zakaz działalności katarskiej stacji telewizyjnej Al Jazeera o kolejne 45 dni. Jej programy zostały uznane za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Poprzedni, 35-dniowy zakaz nadawania wygasł w sobotę. Al Jazeera wydała oświadczenie, że nie nawołuje do przemocy ani terroryzmu. Kanał, który krytykował izraelskie operacje wojskowe w Gazie, poinformował, że planuje odwołać się od przedłużenia zakazu.

Czytaj też: Zmarł Christophe Deloire, sekretarz generalny Reporterów bez Granic

Zablokowane pozostaną transmisje sieci za pośrednictwem operatorów kablowych i satelitarnych oraz dostęp do jej stron internetowych. "Nie pozwolimy, aby terrorystyczny kanał Al Jazeera nadawał programy z Izraela i narażał na niebezpieczeństwo naszych bojowników" – powiedział Shlomo Karhi, dodając, że prawo upoważnia go, jako ministra komunikacji, do podejmowania takich działań przeciwko zagranicznym nadawcom. "Jestem przekonany, że zakazy zostaną przedłużone również w przyszłości" – stwierdził.

Sędzia Shai Yaniv oświadczył, że ma dowody świadczące o długotrwałych i bliskich stosunkach między palestyńską grupą islamistyczną Hamas a Al Jazeerą. Katarska telewizja z kolei odrzuca wszystkie oskarżenia.

Czytaj też: Prezenter BBC Michael Mosley nie żyje. Ciało dziennikarza znalezione na greckiej wyspie

(MAC, 11.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.