Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezenter BBC Michael Mosley nie żyje. Ciało dziennikarza znalezione na greckiej wyspie

Do internetu trafiły zdjęcia wykonane około 20 minut po tym, gdy Mosley opuścił plażę St. Nikolas. Przedstawiają zaginionego osłaniającego się parasolem przed palącym słońcem (screen: Theguardian.com)

Michael Mosley – prezenter brytyjskiej telewizji BBC, dziennikarz medyczny, autor książek i felietonista "Daily Mail" – od czwartku był poszukiwany na greckiej wyspie Simi. W niedzielę potwierdzono, że odnaleziono ciało mężczyzny. "Znaleziono go w rejonie Ayia Marina" – przekazał zastępca burmistrza wyspy Nikitas Grillas. "Mogę potwierdzić, że to on".

Do odkrycia doszło piątego dnia ogromnej operacji powietrznej, lądowej i morskiej. 67-letni Mosley był ostatnio widziany, gdy w środę o 13.30 czasu lokalnego wyruszał na wędrówkę wzdłuż plaży St. Nikolas na wyspie Simi.

Jego żona, dr Clare Bailey, podniosła alarm po tym, jak nie wrócił do 19.30. Rozpoczęto akcję ratowniczą. W poszukiwaniach brały udział policja, straż pożarna, specjalnie wyszkolone psy, wolontariusze i drony. Policja wychodziła z założenia, że Mosley mógł pod wpływem upału poślizgnąć się i spaść, być może z dużej wysokości.

W miarę kontynuowania poszukiwań opublikowano zdjęcia z telewizji przemysłowej, na których widać Mosleya spacerującego po wyspie. Burmistrz raportujący przebieg poszukiwań dla mediów stwierdził, że w dniu zaginięcia Mosleya temperatura na wyspie była "nie do zniesienia i w takich warunkach łatwo zemdleć". Według niego 67-letni dziennikarz planował powrót z plaży spacerem, a pokonanie tego odcinka zajmuje ok. 1,5 godz.

Od piątku poszukiwania rozszerzono o nurków, łodzie patrolowe straży przybrzeżnej i psa tropiącego specjalnie przeszkolonego do wyszukiwania osób przywożonych z Aten. 

Do internetu trafiły zdjęcia wykonane około 20 minut po tym, gdy Mosley opuścił plażę St. Nikolas, aby udać się ścieżką w stronę pobliskiej wioski Pedi. Przedstawiają zaginionego osłaniającego się parasolem przed palącym słońcem.

Mosley przybył na wyspę we wtorek wraz z żoną Clare Bailey Mosley, która jest również lekarką, autorką i felietonistką zajmującą się tematyką zdrowia. Para zatrzymała się u brytyjskich przyjaciół mieszkających przez część roku na wyspie. Mosley zostawił w domu swój telefon komórkowy.

"The Telegraph" doniósł, że na wyspę przylecieli trzej dorośli synowie i córka Mosleya, by przyłączyć się do poszukiwań. Akcja ratunkowa, która do piątku koncentrowała się na obszarze pomiędzy zatoką Ayiis Nikolaos a Pedi, przeniosła się następnie na teren pomiędzy kurortem a Gialos, głównym miastem Symi. Teren jest znany jako skalisty i częściowo zdradliwy.

(MAC, 10.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.