Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ruszył portal Raport Warszawski. Na czele Piotr Wróblewski, zdobywca Grand Press

Redakcja portalu liczy teraz pięć osób (fot. materiały prasowe)

3 czerwca ruszył stworzony przez wydawnictwo Skarpa Warszawska portal Raport Warszawski. Twórcy wierzą, że portal ma szansę zostać najważniejszym medium lokalnym w stolicy.

Redaktorem naczelnym nowego portalu został Piotr Wróblewski, poprzednio kierownik online w Polska Press, a także laureat Grand Press 2023 za książkę reporterską "Żarnowiec. Sen o polskiej elektrowni jądrowej". Skład redakcji tworzą także: Greta Sulik (wcześniej Radio Warszawa i haloursynow.pl), Miłosz Piotrowski (Radio Kolor i Eska Warszawa), Marta Gostkiewicz (PAP i WP.pl) oraz fotograf Maciej Gillert (Fakt i Super Express).

Piotr Wróblewski, redaktor naczelny, podkreśla, że celem portalu jest zbudowanie takiej pozycji na rynku, by stać się "wyborem numer jeden w Warszawie".

- Stworzyliśmy świetny zespół redakcyjny, doskonale znający się na stołecznych tematach. W Raporcie Warszawskim stawiamy na jakościowe dziennikarstwo, skupiamy się na tematach lokalnych, interwencyjnych i społecznych - opowiada.

Na stronie głównej Raportu Warszawskiego znajdują się następujące kategorie: interwencje, miasto, inwestycje, polityka, transport, kryminalne, historia i kultura. Redakcja liczy teraz pięć osób, ale planuje rozbudowanie zespołu. Wróblewski zapowiada, że na łamach portalu poza tematami przygotowanymi przez redakcję pojawiać się będą felietony zarówno lokalnych polityków, jak i ekspertów od dostępności, architektury czy historii. - Zależy nam na pokazywaniu różnych głosów, różnych stron i różnych punktów widzenia - wyjaśnia naczelny.

Wydawcą Raportu Warszawskiego jest wydawnictwo Skarpa Warszawska wydające miesięcznik "Skarpa Warszawska", dwumiesięcznik "Historia bez tajemnic" i dwumiesięcznik "Pocisk. Magazyn literacko-kryminalny".

(KAP, 08.06.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.