Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Czerwiec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kowalczyk: Kanał Zero miał zawstydzać media, a zapowiada promowanie rosyjskiej propagandy

Krzysztof Stanowski zapowiadał, że Kanał Zero będzie ożywczy dla polskich mediów. Ale ostatnia zapowiedź to promowanie patologii (screen: YouTube/Kanał Zero)

– Gdybym był oficerem rosyjskich służb specjalnych zajmującym się Polską, wymyśliłbym debatę Bartosiak – Sykulski w popularnym kanale na YouTube – pisze Mariusz Kowalczyk z "Presserwisu" po zapowiedzi debaty w Kanale Zero.

Krzysztof Stanowski, założyciel Kanału Zero, zapowiedział debatę Jacek Bartosiak vs Leszek Sykulski. Nie bardzo wiem, skąd to „vs”, bo panowie generalnie zgadzają się co to prawdziwości rosyjskiego przekazu propagandowego, że Amerykanie wywołali wojnę Ukrainy z Rosją, a teraz chcą, żeby walczyli w niej Polacy. Obaj śpiewają w jednym chórze z rosyjską propagandą i straszą, że jeżeli nadal będziemy pomagali Ukraińcom, to Rosjanie nas zmiażdżą i spalą.

Zamiast ożywczego kopa, mamy patologię

Może dokonania obu panów są na tyle wybitne, że warto zapraszać ich do debaty? Cóż, Bartosiak zasłynął z tego, że wobec jego pracy doktorskiej wysunięto zarzuty, iż w sporej części jest plagiatem, a Sykulski tym, że założył partię Bezpieczna Polska, która składa się głównie z ludzi szerzących w Polsce propagandę wygodną dla Kremla. Sykulski nie miał problemu z tym, żeby w kwietniu 2022 roku – dwa miesiące po inwazji na Ukrainę – przeprowadzić wywiad z rosyjskim ambasadorem, który tłumaczył, że Moskwa musiała zrobić porządek z Ukrainą. Z wypowiedzi Sykulskiego i jego kolegów często korzystają rosyjskie kanały telewizyjne, a ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Siergiej Andriejew chętnie się z nimi fotografuje.

Czytaj też: Krzysztof Stanowski zapowiada debatę z prorosyjskim propagandystą. "Pogratulować pomysłu"

Krótko mówiąc, gdybym był oficerem rosyjskich służb specjalnych, zajmującym się Polską, wymyśliłbym debatę Bartosiak – Sykulski w popularnym kanale na YouTube. Jeżeli do niej dojdzie, skorzysta na niej zwłaszcza Sykulski – poznają go tysiące, a może miliony ludzi, którzy do tej pory nawet o nim nie słyszeli.

Przyznam, że w Kanale Zero pokładałem pewne nadzieje. Myślałem, że jeżeli Stanowski odniesie sukces, da polskim mediom ożywczego kopa. Zamiast ożywczego kopa, mamy patologię. Bo czym, jeżeli nie patologią, jest wykorzystywanie rosyjskiej propagandy i ludzi ją rozsiewających do zwiększania sobie zasięgów, a więc zysków?

Od redakcji: powyższy komentarz powstał zanim Krzysztof Stanowski we wtorek po południu odwołał debatę między Leszkiem Sykulskim a Jackiem Bartosiakiem.

Czytaj też: Polska po ataku hakerów na PAP wyda ponad 3 mld zł na cybertarczę

Mariusz Kowalczyk

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.