Kanał filmowy Kino Polska zmieni logo i oprawę. Ramówka zostanie poszerzona
Nowa oprawa audiowizualna kanału Kino Polska zostanie wsparta kampanią reklamową (screen: YouTube/Telewizja Kino Polska)
W poniedziałek 3 czerwca kanał filmowy Kino Polska (Grupa Kino Polska) zmieni identyfikację wizualną i muzyczną. Jego ramówka zostanie poszerzona o cykl "Kino pokoleń".
W ramach wprowadzanych zmian pojawi się nowe logo Kino Polska. Nazwa stacji jest zapisana odświeżonym fontem, a obok niej pojawi się zmieniony sygnet, przedstawiający kadr.
Kino Polska wprowadza nowy cykl filmowy
"Nowy logotyp Kino Polska dodatkowo podkreśla filmowy charakter kanału i przypomina, że odwzorowując kadr dłońmi każdy z nas może spojrzeć na świat przez pryzmat twórcy szukającego odpowiedniego ujęcia" – podano w komunikacie.
Czytaj też: MWE Networks w konkursie na MUX 8 zgłosiła kanał, który ma walczyć z dezinformacją
Zmieni się także oprawa graficzna i muzyczna stacji. Skomponowania muzyki do oprawy podjął się muzyk i kompozytor Szymon Wysocki.
Zmianie oprawy towarzyszyć będzie wprowadzenie cyklu filmowego "Kino pokoleń", w ramach którego będą nadawane filmy wyprodukowane od lat 80. do współczesności, np. "Psy" czy "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Będzie on nadawany w niedziele.
Kampania reklamowa Kino Polska wystartuje 3 czerwca
"Stacja zmienia się dla widzów, proponując zupełnie nową odsłonę Kino Polska, chcąc dotrzeć do młodszej publiczności" – uzasadniono w komunikacie.
Czytaj też: W 2023 roku KRRiT wydała 64,2 mln zł. Prof. Kowalski przeciwny przyjęciu sprawozdania
Nowa oprawa audiowizualna kanału Kino Polska zostanie wsparta kampanią reklamową, która wystartuje 3 czerwca i obejmie internet oraz prasę, autopromocję na kanałach telewizyjnych z portfolio Grupy Kino Polska oraz działania promocyjne u operatorów kablowych i satelitarnych. Kampania potrwa do końca czerwca.
Według Nielsen Media w kwietniu kanał miał średnio 0,3 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej 4+ (0,43 proc. w kwietniu 2023) i 0,32 proc. w grupie komercyjnej 16-59 (0,52 proc. rok wcześniej).
Czytaj też: "Zastaliśmy TVP bez fachowców i z przerostem biurokracji". Dyrektor opowiada o problemach
(MNIE, 29.05.2024)