Dział: RADIO

Dodano: Maj 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Władysław Brateus, dyrektor techniczny Polskiego Radia Koszalin. Miał 65 lat

Władysław Brateus miał 65 lat (fot: PR Koszalin)

Zmarł Władysław Brateus, od 1995 roku dyrektor techniczny Radia Koszalin. Dzięki niemu w nowej siedzibie radia utworzono dwa studia emisyjne, studio produkcyjne, studio nagraniowo-koncertowe i newsroom.

Brateus rozpoczął pracę w koszalińskim radiu w 1991 roku. Dyrektorem technicznym został cztery lata później. Był odpowiedzialny za najważniejsze dla rozgłośni obszary związane m.in. z jakością i przesyłem sygnału, czy łączeniem z nadajnikami.Dzięki jego współpracy technicznej uruchomiono terenowe oddziały radia m.in. w Słupsku i Szczecinku.

Współpracował również przy projekcie nowej siedziby Polskiego Radia Koszalin. W momencie otwarcia w 2002 roku był to najnowocześniejszy obiekt zaprojektowany na potrzeby stacji radiowej w Europie.

(PAR, 03.05.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.