Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Styczeń 23, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd rejonowy wpisał do KRS likwidację Radia Koszalin. Kolejna rozgłośnia

Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, który stanowi walne zgromadzenie spółek mediów publicznych, postawił Polskie Radio w stan likwidacji w środę 27 grudnia ub.r. (screen: Twitter/Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego)

W poniedziałek sąd rejonowy wpisał do KRS likwidację Radia Koszalin. To kolejna rozgłośnia lokalna publicznego nadawcy poddana tej procedurze.

O tym ruchu resort kultury poinformował na platformie X: "Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako reprezentant Skarbu Państwa posiadającego 100 proc. akcji, informuje, że Sąd Rejonowy w Koszalinie wpisał do Krajowego Rejestru Sądowego otwarcie likwidacji spółki obecnie pod firmą Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Koszalinie +Radio Koszalin+ S.A. w likwidacji z siedzibą w Koszalinie".

Czytaj też: Spór prawny wokół TVP i Polskiego Radia. Sąd rejestrowy nie wpisał likwidacji do KRS

Przypomnijmy, że minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz, który stanowi walne zgromadzenie spółek mediów publicznych, postawił Polskie Radio w stan likwidacji w środę 27 grudnia ub.r.

(MZD, 23.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.