Sąd wydał zabezpieczenie ws. zwolnienia naczelnego Radia Opole. Ma wrócić do pracy
Tomasz Cichoń pracował w Radiu Opole przez 22 lata (fot. Paweł Stauffer/Radio Opole)
Tomasz Cichoń, zwolniony w lutym po 22 latach pracy redaktor naczelny Radia Opole, ma zostać przywrócony do pracy.
Tomasz Cichoń pozwał Radio Opole, domagając się przywrócenia do pracy. Sąd Rejonowy w Opolu udzielił zabezpieczenia roszczenia pozwu Cichonia o "przywróceniu do pracy poprzez nakazanie dalszego zatrudniania go przez pracodawcę" do czasu prawomocnego zakończenia postępowania.
Cichoń: "Nie chcę się wypowiadać"
O decyzji opolskiego sądu w poniedziałek na platformie X poinformował dziennikarz Tomasz Marzec, zamieszczając jego postanowienie.
Czytaj też: Regionalne rozgłośnie Polskiego Radia piszą ws. ustawy medialnej. Chcą rozszerzenia KRRiT
– Do czasu otrzymania uzasadnienia nie chcę się wypowiadać – stwierdza tylko Tomasz Cichoń, który w Radiu Opole pracował przez 22 lata.
Sąd Rejonowy w Opolu, w trybie zabezpieczenia i natychmiastowo przywrócił na stanowisko red. naczelnego Radia Opole. Tomek to uczciwy dziennikarz rozjechany przez likwidatora, czyli lokalną wersję koalicji 15 X z pisem, sp i kto tam wie jeszcze kim… Uzasadnienie jutro! pic.twitter.com/Z4FD3Lyc01
— Tomasz Marzec (@TomaszMarzec) April 22, 2024
Od września 2022 roku Cichoń był redaktorem naczelnym rozgłośni. Funkcję zaczął pełnić po tym, jak prezesem stacji został Piotr Wojtowicz (stracił stanowisko po postawieniu radia w stan likwidacji). Cichoń pracował jako reporter, serwisant i autor audycji.
"Przyczyna zwolnienia pana Tomasza Cichonia została precyzyjnie wskazana w złożonym mu oświadczeniu o rozwiązaniu z nim stosunku pracy. Głównymi motywami, które legły u podstaw złożonego oświadczenia jest konieczność reorganizacji rozgłośni, która jest w stanie likwidacji, a także udokumentowane relacje podwładnych pana Cichonia, którzy zgłaszali uzasadnione zastrzeżenia do sposobu ich traktowania i organizacji pracy" – informował w lutym "Presserwis" Jacek Kaczor, od końca stycznia 2024 roku likwidator Radia Opole.
Czytaj też: Resort kultury oświadcza, że media publiczne skutecznie postawiono w stan likwidacji
(KOZ, 23.04.2024)