Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 10, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polska Press ogłasza rekrutację na redaktorów naczelnych swoich gazet i serwisów

Naczelnymi tytułów Polska Press zostaną najlepsi kandydaci spełniający warunki rekrutacji (fot. Marcin Obara/PAP)

Polska Press ogłosiła rekrutację na redaktorów naczelnych swoich gazet w Rzeszowie, Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu, Gdańsku i Szczecinie oraz Wrocławiu i Zielonej Górze. Poza Rzeszowem pozostałe miasta tworzą makroregiony wydające po dwa a nawet cztery tytuły prasowe.

Siedem dni mają na złożenie aplikacji kandydaci chętni do objęcia funkcji redaktorów naczelnych tytułów wydawanych w jednym regionie i trzech makroregionach Polska Press Grupy. Grupa ogłosiła rekrutację w Rzeszowie, gdzie wydaje dziennik "Nowiny", w makroregionie Wielkopolska, Kujawsko-Pomorskie, gdzie poza "Gazetą Pomorską" i "Głosem Wielkopolski" wydaje "Express Bydgoski" oraz "Nowości-Dziennik Toruński", w makroregionie Pomorze z "Dziennikiem Bałtyckim" i Głosem – Dziennikiem Pomorza" oraz w makroregionie Zachód z dziennikami "Gazeta Wrocławska" i "Gazeta Lubuska".

Czytaj też: Politycy proponowali dziennikarzom powrót do Polska Press. Prezes nie komentuje

Dotychczasowi redaktorzy naczelni rozstali się z Polska Press, a obecnie ich obowiązki pełnią ich dotychczasowi zastępcy. W ubiegłym tygodniu o planowanej przez grupę rekrutacji informował jako pierwszy "Presserwis".

Redaktorzy naczelni wyłonieni w rekrutacji będą odpowiedzialni nie tylko za tytułu prasowe i ich portale internetowe, ale również za regionalne sieci serwisów Naszego Miasta. Przed kandydatami Polska Press stawia, poza zwykłymi wymaganiami wobec managerów, m.in. co najmniej kilkuletniego doświadczenia i udokumentowanych sukcesów w zarządzaniu strukturą redakcyjną, szeroko rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych oraz interpersonalnych, a także bardzo dobrej znajomości zasad ortografii, interpunkcji i gramatyki. Polska Press przewiduje podpisanie z kandydatem umowy o pracę lub kontraktu.

Rekrutacja jest otwarta, mogą w niej wziąć udział wszyscy, również dotychczasowi pracownicy grupy. Kandydaci mogą składać elektroniczne aplikacje, zawierające plik CV i informację o oczekiwaniach finansowych do 17 kwietnia. Formularze aplikacyjne znajdują się na stronach Polska Press.

Czytaj też: Dziennikarze w wyborach zwykle bez sukcesu. Jest też klęska: Lipski tylko 23 głosy

(PAR, 10.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.