Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Łasicki po sześciu latach wygrał w sądzie z Polskim Radiem

Wojciech Łasicki został zwolniony po tym, jak prezesem Polskiego Radia został Jacek Sobala (fot. archiwum prywatne)

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał wyrok pierwszej instancji, który uznał, że zwolnienie Wojciecha Łasickiego przez Polskie Radio w 2017 roku było bezprawne. 

Jak przekazał "Presserwisowi" Łasicki, w czwartek sąd drugiej instancji odrzucił apelację złożoną przez Polskie Radio od wyroku z czerwca 2023 roku. - Sąd utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Warszawie, uznający zwolnienie mnie z pracy za bezprawne i nakazujący Polskiemu Radiu wypłatę odszkodowania - relacjonuje dziennikarz. I dodaje: - Oznacza to ostateczne zakończenie sprawy, która ciągnęła się przez ponad sześć lat od dnia złożenie przeze mnie pozwu.

Czytaj też: KRRiT znów zajmuje się TVN 24 i Radiem Zet. Wypowiedź Wojdy i materiał o Adamczyku

Wojciech Łasicki został zwolniony po tym, jak prezesem Polskiego Radia został Jacek Sobala. Wcześniej nie zgodził się na rozwiązanie umowy za porozumieniem stron. "Odmówiłem, ponieważ prezes Sobala nie potrafił uzasadnić propozycji rozstania. Oznajmił tylko, że »i tak się pana pozbędziemy«" - mówił "Presserwisowi" w zeszłym roku Łasicki. Wtedy nam opowiadał: "W wypowiedzeniu zarzucano mi między innymi brak zaangażowania w pracę, wywoływanie konfliktów w redakcji czy opóźnienia w tworzeniu grafików dla współpracowników działu sportowego Informacyjnej Agencji Radiowej. Wszystkie te zarzuty były nieprawdziwe, a część skopiowano z mojego wniosku o wszczęcie procedury antymobbingowej wobec ówczesnego redaktora naczelnego naczelnej redakcji sportowej Polskiego Radia" (jego wniosek nie został rozpatrzony).

Wojciech Łasicki pracę w mediach zaczynał w Rozgłośni Harcerskiej. Później pracował w Polskim Radiu, FilmNet, TVN, Radiu Zet, RMF FM, a następnie ponownie związał się z Polskim Radiem. Obecnie współpracuje z Polsat Sport. Obsługiwał m.in. czterokrotnie Rajd Dakar, Igrzyska Olimpijskie w Sydney w 2000 roku, mundial w Korei Południowej i Japonii w 2002 roku oraz Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii.

(KOZ, 05.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.