Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Program III z nową ramówką. Serwisów w Trójce nie będą przedstawiać już Kozińska i Jarek

Radiową Trójką od połowy stycznia kieruje Agnieszka Szydłowska (fot. Maciej Kulczyński/PAP)

Program III Polskiego Radia od kwietnia zmienił ramówkę. Audycję będzie miał Jarosław Kuźniar. Do Trójki wrócił format "Klub Trójki" oraz dziennikarka – Agnieszka Obszańska z Radia 357. Od prowadzenia serwisów w Programie III odsunięci zostali Karolina Kozińska i Filip Jarek.

"Zmiany na naszej antenie przygotowywaliśmy, wykorzystując przede wszystkim potencjał naszego zespołu, w którym spotykają się ludzie w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach" – skomentowała w komunikacie prasowym Agnieszka Szydłowska, dyrektorka radiowej Trójki.

Renata Grochal zastąpiła Beatę Michniewicz

"To dopiero początek naszej drogi budowania medium publicznego, które swoim odbiorcom dostarcza rzetelnej informacji, rozbudza ciekawość świata, przypomina o tym, co nas wszystkich łączy i dba o demokratyczny dostęp do kultury" – zapowiedziała Szydłowska.

Czytaj też: Polskie Radio wydało 50 mln zł na DAB+ w 2023 roku. Ale słuchalność jest śladowa

W nowej ramówce poranne "Zapraszamy do Trójki" prowadzi Robert Grzędowski, który zastąpił w poranku Radosława Nałęcza i Piotra Firana. Nałęcz będzie pojawiać się w innych pasmach, zachowa również piątkową audycję "Samograj". Firan wraca do radiowej Czwórki, ale w Programie III dalej ma współtworzyć niedzielny program "Bed&Breakfast".

Na poprzednią porę, czyli 8.13, wróciły poranne rozmowy (ostatnio o 8.45). Ich gospodynią została Renata Grochal, która zastąpiła Beatę Michniewicz. Tytuł audycji zmienił się z "Salonu politycznego Trójki" na "Bez uników". Grochal będzie również autorką sobotniego "Śniadania w Trójce". W paśmie popołudniowym powróci komentarz polityczny. Obserwatorów sceny politycznej do rozmowy zaproszą Sylwia Białek i Paweł Turski.

Przedpołudniowy program "Dobrego dnia" (9-12) prowadzić będą Justyna Grabarz i Krzysztof Łoniewski. Wśród gospodarzy pasma między 12 a 15 mają być Tomasz Żąda i Radosław Nałęcz. O 15 słuchać będzie można audycji "W tonacji Trójki". Jej autorami będą m.in. Tomasz Żąda, Jacek Hawryluk, Michał Grabowski i Grzegorz Hoffman.

Jarosław Kuźniar wraca do radiowej Trójki

Od 16 do 19 nadawane będzie "Zapraszamy do Trójki". Gospodarzami popołudniówki mają być Katarzyna Borowiecka i Piotr Łodej.

Czytaj też: Anna Burzyńska, wieloletnia sekretarz radiowej Jedynki i Trójki, ponownie w Programie I

O 20 pojawiać się ma "Klub Trójki", prowadzony m.in. przez Annę Dudzińską, Katarzynę Stoparczyk, Paulinę Wilk, Michała Nogasia, Marcina Jagiełowicza i Krzysztofa Łoniewskiego. W ramówce pozostaje "Lista przebojów Trójki" (piątek 19-22), a prowadzić ją będzie Tomasz Żąda.

W paśmie "Ludzie" od wtorku do czwartku po 23 prezentowane będą indywidualne historie, wybory, które mają wpływ na nasze życie, zagadnienia związane z psychologią, seksualnością i zdrowiem.

W weekendowej ramówce audycje prowadzić będą m.in. Katarzyna Borowiecka ("Wszystko, wszędzie, teraz", sobota 13-15), Jan Emil Młynarski ("Salon ulica dancing", niedziela 13-15) i Jarosław Kuźniar ("360 stopni", niedziela 15-16).

W sobotę o 20 audycję o polskich książkach "Plik tekstowy" będzie mieć Maks Cegielski, a w niedziele o tej porze Michał Nogaś w programie "Wszystkie książki świata" spotykać się będzie z pisarzami z zagranicy.

Do Programu III wróciła też Agnieszka Obszańska

Na antenie Trójki pojawią się też audycje tematyczne – m.in. Mateusz Adamczyk przeprowadzi słuchaczy przez meandry języka polskiego, Paweł Sztarbowski zaprosi do "Królestwa roślin", a Maciej Wasielewski będzie propagował ideę bezinteresownej pomocy pod hasłem „Niewidzialni”. Muzyczne audycje autorskie: „HCH”, „Białe szumy”, „Off Control” i „Trzy kwadranse jazzu” uzupełnione zostaną programem Bartka Wąsika "Pianokrąg".

Czytaj też: TV Republika od 8 kwietnia z porannym programem bez polityki. Prowadzi Anna Popek

Z informacji "Presserwisu" wynika, że serwisów informacyjnych w Programie III nie będą przygotowywać już Karolina Kozińska i Filip Jarek. Kozińska została odsunięta od nich, będzie pracować jako asystentka. Z kolei Jarka przesunięto do przygotowywania serwisu komercyjnego, ma też pracować w newsroomie Informacyjnej Agencji Radiowej. 

Z anteny Programu III znikają również prezenterzy Tomasz Miara i Witold Lazar. Lazar prowadził pasmo 9-12, a Miara – 12-15. Obaj pozostają w zespole stacji. Lazar dołączył do zespołu we wrześniu 2020 roku, a Miara rok później, w październiku 2021 roku. 

Do Programu III zdecydowała się również wrócić Agnieszka Obszańska, która w piątek pożegnała się z patronami Radia 357. Wyjaśniła, że podjęła decyzję "o zmianie i wsparciu Trójki w jej odbudowie". Stwierdziła, że nie była to prosta decyzja, bo "słuchacze i słuchaczki to sól radia, a społeczność 357 jest po prostu wyjątkowa". Obszańska w Trójce pracowała w latach 2007-2020.

Od połowy stycznia dyrektorką radiowej Trójki jest Agnieszka Szydłowska.

Czytaj też: Monika Borkowska, Maria Przełomiec i Łukasz Sobolewski nie pracują już w TVP

(KOZ, 03.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.