Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Monika Borkowska, Maria Przełomiec i Łukasz Sobolewski nie pracują już w TVP

Swoje pożegnanie z TVP ogłosiła m.in. Monika Borkowska, była reporterka propagandowych "Wiadomości" i prowadząca programy w TVP Info (screen: YouTube/TVP Info)

W TVP nie pracują już Maria Przełomiec, Monika Borkowska i Łukasz Sobolewski.

Maria Przełomiec informuje nas, że rozstała się z TVP na podstawie porozumienia stron. Z kolei w social mediach napisała: "Po 17 latach kończy się moja przygoda ze »Studiem Wschód«. Wydawać by się mogło, że w obecnej sytuacji takie programy jak »Studio Wschód«, dające pogłębioną wiedzę o tym, co się dzieje za naszą wschodnią granicą mają szczególne znaczenie, niestety...".

"Rozchodzimy się poobijani emocjonalnie"

Jak dodała, myśli już o nowym projekcie, bo "rozgrywające się na świecie wypadki są zbyt ważne, by rezygnować z informowania o nich jak najszerszego grona odbiorców".

Czytaj też: TV Republika od 8 kwietnia z porannym programem bez polityki. Prowadzi Anna Popek

Jak mówi nam Przełomiec, dostała propozycję współpracy przy nowym programie i są prowadzone w tej sprawie rozmowy. Nowy projekt może być przygotowywany razem z Defence24.pl, ale najprawdopodobniej też z innym podmiotem.

Program "Studio Wschód" nie ukazywał się w TVP Info od połowy grudnia 2023, czyli zmiany władz TVP.

Swoje rozstanie z Telewizją Polską ogłosił też pracujący w TVP Info Łukasz Sobolewski. "To było wiele bardzo przyjemnych lat i kilka trudnych ostatnich miesięcy. Rozchodzimy się poobijani emocjonalnie, po trudnych rozmowach, ale w zgodzie i za porozumieniem stron" – stwierdził w mediach społecznościowych.

Press

"Rozstanie z radiem w walentynki. Rozwód z TVP w prima aprilis" – napisał na Instagramie Łukasz Sobolewski (screen: Instagram/@red_sobolewski)

Przed zmianą władz w TVP prowadził m.in. "W kontrze" w TVP Info. W połowie lutego zakończył już współpracę z Polskim Radiem.

Borkowska: "Opuściłam tego TITANICA"

Swoje pożegnanie z TVP ogłosiła też w social mediach Monika Borkowska, była reporterka propagandowych "Wiadomości" i prowadząca programy w TVP Info.

Czytaj też: Dorota Wysocka-Schnepf, Justyna Dobrosz-Oracz i Marek Czyż prowadzącymi "Pytanie dnia" w TVP Info

"Nie mogłam już dłużej na to patrzeć. Nie chciałam być częścią takiej szopki. Właśnie dlatego z końcem miesiąca opuściłam tego TITANICA. Skała blisko. Oglądalność leci w dół. Ja... no cóż... wbiję na jakiś inny bal. Z weselszą muzyką" – napisała w serwisie X, odnosząc się do wpisu na temat nieinformowania przez TVP o publikacji WP na temat prokurator Ewy Wrzosek.

Z anteny zniknęła już po zmianie władz TVP. W przeszłości była dyrektorką biura prasowego Kukiz’15 i koordynatorką Kukiz’15 w powiecie skierniewickim. Bez sukcesu startowała też z listy Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Skierniewic. W TVP Info prowadziła m.in. uderzający w TVN program "Jak oni kłamią".

Biuro prasowe TVP nie odpowiedziało we wtorek na pytanie o formę zakończenia umów z Marią Przełomiec, Łukaszem Sobolewskim i Moniką Borkowską.

Czytaj też: Ta cisza sporo mówi. Kim był nieistniejący dziennikarz WP Krzysztof Suwart

(MNIE, 03.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.