Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 03, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TV Republika od 8 kwietnia z porannym programem bez polityki. Prowadzi Anna Popek

Anna Popek w TV Republika pojawiła się już pod koniec marca. Prowadziła cykl o przygotowaniach do Wielkanocy (screen: YouTube/Telewizja Republika)

8 kwietnia TV Republika rozpocznie emisję porannego programu, którego główną prowadzącą będzie Anna Popek. Jak informuje Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny i prezes stacji, program będzie nadawany w dni powszednie o 6.30. Ma trwać 45 minut i kończyć się ok. 7.15, gdy antenę będzie przejmować "Michał Rachoń. Jedziemy".

Stacja nie podaje jeszcze tytułu porannego programu. Poza Popek mają go prowadzić też inne osoby, ale – jak zaznacza Sakiewicz – główną gospodynią będzie Anna Popek.

Poranna msza święta nadawana wcześniej

– To będzie czysty lifestyle. Oczywiście może pojawić się tam jakaś znana osoba ze świata publicznego, która będzie opowiadała np. o swoim hobby, ale to będzie opowieść pozapolityczna. To jest program, dla tych, którzy chcą zająć się np. swoim zdrowiem, swoim domem i rodziną – mówi Sakiewicz.

Czytaj też: Telewizja Media Narodowe, nadawca TVMN, pierwszy okres działalności zakończyła z zyskiem

W ofercie stacji pozostaje transmisja porannej mszy świętej, ale w związku z wprowadzeniem porannego programu będzie nadawana wcześniej, przed programem Popek.

Anna Popek była jedną z prowadzących "Pytanie na śniadanie" w TVP 2 – została jednak odsunięta od programu przez nową szefową redakcji Kingę Dobrzyńską. Przed zmianą władz telewizji publicznej w TVP Info prowadziła "Wstaje dzień" i "W kontrze". Z Telewizją Polską rozstała się oficjalnie w połowie marca. Pracowała tam przez 30 lat.

W TV Republika Popek pojawiła się z kolei pod koniec marca. Prowadziła już cykl o przygotowaniach do Wielkanocy.

Czytaj też: Ta cisza sporo mówi. Kim był nieistniejący dziennikarz WP Krzysztof Suwart

(MNIE, 03.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.