Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawnictwo Bauer zapowiada podwyżki dla pracowników, ale na własnych warunkach

Na środowym spotkaniu ze związkowcami obecni byli m.in. przedstawiciele zarządu Wydawnictwa Bauer i AKPA Press Polska (screen: bauer.pl)

Wydawnictwo Bauer zapowiada podwyżki dla pracowników pod koniec kwietnia, ale na własnych warunkach – dowiedział się "Presserwis" po pierwszym spotkaniu przedstawicieli zarządu ze związkowcami.

– Zarząd chciał nas przestraszyć i zniechęcić, deklarując, że nie zamierza spełnić żądań: podwyżki 1 tys. zł dla wszystkich pracowników oraz przywrócenia funduszu świadczeń socjalnych – twierdzi Anita Zuchora z prezydium związku zawodowego w Bauerze. – Spotkanie przeprowadzono w sposób zgodny z obowiązującym prawem oraz w atmosferze pełnego poszanowania dla wszystkich stron – zauważa Maciej Brzozowski, dyrektor PR w Bauerze.

"Zarząd lekceważy swoich pracowników"

Zdaniem działaczki związkowej pierwsze spotkanie negocjacyjne miało "charakter siłowy". – Zarząd nie podjął też z nami żadnych negocjacji. Co jest jednoznacznym sygnałem, że lekceważy swoich pracowników. Związek zawodowy zdecydował się na spór zbiorowy właśnie po to, żeby mieć wpływ na to, jakie podwyżki dostaną pracownicy – przekonuje.

Czytaj też: Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza, p.o. prezesem Telewizji Polsat na razie tylko do połowy kwietnia

I zaznacza: – Nie chcemy znowu podwyżek odczuwalnych dla najlepiej zarabiających, a tak zazwyczaj działają podwyżki procentowe. Nie poddamy się w naszej walce, podobnie jak pracownicy wydawnictwa: od czasu ogłoszenia naszych postulatów do związku zapisało się ponad 20 nowych osób. Frustracja i determinacja są naprawdę duże – podkreśla Anita Zuchora, sygnalizując, że związkowcy są gotowi przejść wszystkie etapy sporu zbiorowego, aż do strajku.

Przypomnijmy, że postulat podwyżek pojawił się w piśmie wysłanym w ubiegłym tygodniu do Wydawnictwa Bauer i AKPA Press Polska. Komisja Międzyzakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza przy tym wydawnictwie postulowała także wspólne uzgodnienie i wprowadzenie do regulaminu wynagradzania siatki płac – tabeli zawierającej przedziały najniższych i najwyższych wynagrodzeń zasadniczych dla każdej grupy pracowników. Związkowcy domagali się też stworzenia zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.

Kolejne rokowania w pierwszej połowie kwietnia

Poprosiliśmy wydawnictwo Bauer o komentarz dotyczący środowego spotkania i stawianych przez związkowców zarzutów. – Spotkanie przeprowadzono w sposób zgodny z obowiązującym prawem oraz w atmosferze pełnego poszanowania dla wszystkich stron – stwierdza Maciej Brzozowski, dyrektor PR.

Czytaj też: Była rzeczniczka Reduty Dobrego Imienia Świrskiego zasili zespół Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

– Przedstawiliśmy nasze konkretne stanowisko odnośnie do zgłoszonych przez Związek Zawodowy żądań. Kolejne rokowania odbędą się w pierwszej połowie kwietnia – dodaje Brzozowski i uściśla, że pracownicy zostaną poinformowani o wysokości podwyżek dwa tygodnie później, czyli pod koniec kwietnia. – Prace nad tym projektem trwają od kilku miesięcy – zaznacza dyrektor PR Bauera.

Na środowym spotkaniu obecni byli m.in. przedstawiciele zarządu Wydawnictwa Bauer i AKPA Press Polska.

Czytaj też: UOKiK nałożył 31 mln zł kary na Amazon. Sklep deklarował dostępność, ale nie wysyłał towaru

(MZD, 28.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.