Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 28, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza, p.o. prezesem Telewizji Polsat na razie tylko do połowy kwietnia

W styczniu rada nadzorcza Telewizji Polsat zdecydowała o oddelegowaniu Żaka, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej, do pełnienia obowiązków prezesa zarządu (screen: YouTube/Polatane)

Piotr Żak obowiązki prezesa Telewizji Polsat ma pełnić na razie tylko do połowy kwietnia.

W styczniu rada nadzorcza Telewizji Polsat zdecydowała o oddelegowaniu Żaka, wiceprzewodniczącego rady nadzorczej, do pełnienia obowiązków prezesa zarządu.

Żak związany z Grupą Polsat Plus od wielu lat

Z opublikowanego teraz wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym wynika, że oddelegowano go na trzy miesiące, począwszy od 15 stycznia, a więc do połowy kwietnia.

Czytaj też: Atomowy Polsat. 16 mld długu nie przeszkadza Solorzowi marzyć o elektrowni atomowej

Czy rada nadzorcza przedłuży mu oddelegowanie na kolejne miesiące? – O wszystkim będziemy informować na bieżąco – ucina Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus.

Stanisław Janowski, pełniący wcześniej funkcję prezesa, wszedł do rad nadzorczych Telewizji Polsat i Polsat Media (biura reklamy), w których nadzoruje obszar związany z rynkiem reklamowym. Prezesem Polsatu był od 2019 roku.

Piotr Żak z Grupą Polsat Plus jest związany od wielu lat. Wchodzi w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat, ale też np. Polkomtelu (sieć Plus), Cyfrowego Polsatu (Polsat Box), Netii, Interii i spółek energetycznych Grupy Polsat Plus. Jest synem twórcy Polsatu Zygmunta Solorza.

Czytaj też: Była rzeczniczka Reduty Dobrego Imienia Świrskiego zasili zespół Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

(MNIE, 28.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.