Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 19, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski stara się o powrót do polityki. Znów ma ochotę na Parlament Europejski

Jacek Kurski należał do posłów z najniższą frekwencją na posiedzeniach i głosowaniach z całego europarlamentu (fot. Karol Zienkiewicz/PAP)

Były prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski deklaruje, że wraca do polityki. Chce wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości. O tym, czy znajdzie się na niej miejsce dla Kurskiego, zdecyduje prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jacek Kurski miał ostatnio odbyć wiele pielgrzymek do centrali PiS przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie i rozmawiać tam o swoim powrocie do polityki. Jeden z polityków PiS powiedział portalowi Onet, że "klamka już zapadła" i Jarosław Kaczyński zgodził się na start Kurskiego do europarlamentu. Początkowo jednak prezes PiS miał być sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, ale zmienił zdanie po serii spotkań z Kurskim.

Kurski: "Zdecyduje prezes Jarosław Kaczyński"

O swoim powrocie do polityki Jacek Kurski poinformował też w rozmowie z dziennikiem "Fakt". "Jako człowiek, który kawał młodości oddał walce podziemnej Solidarności z bezprawiem komuny czuję w sobie teraz obowiązek dołączenia do Jarosława Kaczyńskiego w sprzeciwie wobec tej pełzającej dyktaturki ryżej zemsty. Stąd ten comeback, a raczej comeJack" – powiedział "Faktowi" Kurski.

Czytaj też: Prezenter Adam Giza nie jest już pracownikiem TVP. "Atmosfera wzajemnego szacunku"

Były prezes TVP nie potwierdził jednak, że jego start do Parlamentu Europejskiego jest przesądzony. "O starcie do Parlamentu Europejskiego zdecyduje prezes Jarosław Kaczyński" – zaznaczył.

Jacek Kurski był prezesem TVP od 8 stycznia 2016 do 5 września 2022 roku. Przekształcił telewizję publiczną w tubę propagandową PiS. Następnie w grudniu 2022 roku został przedstawicielem Polski w radzie dyrektorów wykonawczych Banku Światowego w Waszyngtonie. Z funkcji tej został odwołany po utracie władzy przez PiS w wyborach w październiku 2023 roku.

Kurski był już eurodeputowanym – do Parlamentu Europejskiego dostał się z listy PiS w wyborach w 2009 roku. Należał do posłów z najniższą frekwencją na posiedzeniach i głosowaniach z całego europarlamentu.

Czytaj też: Prezes TD zwraca się do Bartłomieja Sienkiewicza o rozpoczęcie prac nad ustawą o mediach

(MAK, 19.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.