Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Marzec 05, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po raz dziesiąty przyznano Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Wczoraj została rozstrzygnięta X edycja nagrody im. Teresy Torańskiej (screen: Twitter/Newsweek Polska)

Przyznano Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej. Wśród laureatów znaleźli się Joanna Kuciel-Frydryszak, Agnieszka Żądło i Jacek Gądek. Postacią dziesięciolecia został Andrzej Poczobut, więziony dziennikarz i działacz, korespondent "Gazety Wyborczej" z Grodna.

W kategorii Najlepsza książka 2023 laureatką została Joanna Kuciel-Frydryszak, autorka książki "Chłopki. Opowieść o naszych babkach" (wyd. Marginesy).

Czytaj też: „Newsweek”: producent oskarża ludzi z TVP Jacka Kurskiego o wzięcie łapówki za „Va banque”

Za najlepszy materiał dziennikarski medialny nagrodzono dziennikarkę „Newsweek Polska” Agnieszkę Żądło, reżyserkę filmu "601. Tragedia Buczy". W kategorii Materiał dziennikarski prasowy zwyciężył Jacek Gądek, dziennikarz serwisu Gazeta.pl. Został nagrodzony za rozmowę z Anną Karoń-Ostrowską, filozofką i przyjaciółką Jana Pawła II.

W kategorii Postawa obywatelska i działalność w życiu publicznym kapituła wybrała Inicjatywę Wschód, za "Cicho już byłyśmy" – spot nawołujący kobiety do udziału w wyborach 15 października ub.r.

Postacią dziesięciolecia został Andrzej Poczobut, dziennikarz "Gazety Wyborczej" i działacz polskiej mniejszości na Białorusi, więziony przez reżim Aleksandra Łukaszenki.

Czytaj też: Kancelaria Lega Artis wyzywa wulgarnie "Press", bo opisał jej antyukraiński blog

(MZD, 05.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.