Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 25, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Sekielski odchodzi z "Newsweeka Polska", ale pozostaje w RASP

Tomasza Sekielskiego zastąpi od początku maja Michał Szadkowski (col: PAR/mat. pras.)

Tomasz Sekielski, redaktor naczelny "Newsweeka Polska" podjął decyzję o rezygnacji ze stanowiska. Od maja 2024 r. p.o. redaktora naczelnego będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy zastępca Sekielskiego. Tomasz Sekielski pozostanie jednak w Ringier Axel Springer Polska i będzie realizował projekty specjalne. Będzie także prowadzić podcast "Naczelni".

Sekielski żegna się z "Newsweekiem" z powodów osobistych. - Z powodów osobistych nie będę mógł poświęcić się odpowiedzialnej roli redaktora naczelnego "Newsweeka" – mówi Tomasz Sekielski. - Bardzo dziękuję mojemu zespołowi za dwa intensywne lata. Miałem zaszczyt kierować grupą znakomitych profesjonalistów, którzy swoją codzienną pracą sprawiają, że "Newsweek" jest czołowym tygodnikiem opinii, który cieszy się uznaniem czytelników.

Tomasz Sekielski objął stanowisko redaktora naczelnego "Newsweeka Polska" i był odpowiedzialny za pracę redakcji oraz strategię rozwoju tygodnika od czerwca 2022 r.

- Kierowany przez Tomasza "Newsweek" zyskał wielu nowych czytelników i podwoił liczbę subskrybentów. Utrzymał pozycję czołowego tygodnika opinii na wymagającym rynku prasowym, a sama marka niezmiennie cieszy się dużym zaufaniem odbiorców. Tomasz Sekielski jest bez wątpienia jednym z najlepszych polskich dziennikarzy. Bardzo się cieszę, że pozostaje w RASP - mówi Aleksander Kutela, CEO Ringier Axel Springer Polska.

Do czasu powołania nowego redaktora naczelnego p.o. szefa redakcji będzie Michał Szadkowski, dotychczasowy z-ca redaktora naczelnego. Na stanowisku zastępcy pozostaje także Dariusz Ćwiklak.

Rekrutacja na stanowisko szefa redakcji Newsweeka ruszy z początkiem maja.

(PAR, 25.04.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.