Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 04, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Telewizja Polska potwierdza zmiany w strukturze. "Solidarność" mówi o kryzysie

Dyrektorem biura programowego TVP jest Sławomir Zieliński (screen: YouTube.com/TVS Rozrywka)

Telewizja Polska potwierdziła, że 11 anten zostało włączonych do struktury biura programowego spółki – dotychczas biuro zarządzało czterema antenami.

"Wdrożona zmiana wzmacnia koordynację programową i pozwala zoptymalizować koszty funkcjonowania spółki" – podała TVP w komunikacie. Telewizja zlikwidowała Centrum Kultury i Historii, a także TVP ABC, TVP Nauka i TVP Kobieta jako osobne jednostki, o czym informowaliśmy w "Presserwisie".

Pojawią się redakcje centralne

Od marca w strukturach biura programowego – poza TVP 1, TVP 2, TVP Rozrywka i TVP Seriale – znajdują się również TVP Kultura, TVP Historia, TVP Dokument, TVP HD, TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP Kobieta, TVP ABC, TVP ABC 2, Alfa TVP i TVP Nauka. Dyrektorem biura programowego od końca grudnia jest Sławomir Zieliński.

Czytaj też: TVP pracuje nad zmianą "doktryny Wildsteina". Będzie rzecznik i zniesienie zakazu

"W strukturze biura programowego pojawią się redakcje centralne, odpowiedzialne za przyporządkowanie konkretnych propozycji programowych do poszczególnych anten i ich pasm" – przekazała TVP.

Biuro prasowe telewizji nie odpowiedziało na nasze pytania, kto będzie odpowiadał za poszczególne anteny ani co z dotychczasowymi dyrektorami kanałów. 

Solidarność: "Kryzys organizacyjny i kompetencyjny"

Jednocześnie z apelem do władz TVP wystąpiła telewizyjna Solidarność. Jej przewodniczący Bogdan Wiśniewski zwrócił się o "niezwlekanie i podjęcie dialogu z pracownikami, których reprezentuje NSZZ Solidarność TVP S.A.".

Czytaj też: Od dziś TVP Info poszerza ofertę o cztery programy. Wszystkie z rotacyjnymi prowadzącymi

"Ze względu na to, że obecnie podejmowane są decyzje nie tylko personalne, ale i głębokie zmiany organizacyjne struktury Spółki, to podjęcie kontaktów z nami wydaje się konieczne. Z naszego punktu widzenia pogłębia się kryzys organizacyjny i kompetencyjny połączony z całkowitym brakiem informacji kierowanej do pracowników, skutkujący wzrastającym poczuciem niepewności, a nawet zagrożenia" – napisał Wiśniewski.

Ponadto TVP zdecydowała, że działalność impresariatu w obecnej formule nie będzie kontynuowana, bo "nie jest uzasadniona ekonomicznie".

Czytaj też: Nowy "Press": Chrabota o redakcji i muzyce, maestro Kącki, sylwetka Pacewicza i transkrypcja

(KOZ, 04.03.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.