Temat: reklama

Dział: REKLAMA

Dodano: Luty 20, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UOKiK ukarał Nextbike Polska za "klauzule abuzywne". Ponad 791 tys. złotych

Spółka Nextbike jest w trakcie restrukturyzacji (screen: nextbike.pl)

UOKiK poinformował, że nałożył ponad 791 tys. zł kary na Nextbike Polska za bezprawne zmiany regulaminów użytkowników.

Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, zakwestionował postanowienia w umowach, które upoważniały przedsiębiorcę do jednostronnej zmiany zawartych w regulaminach zapisów, bez określenia przesłanek takich działań. Nextbike skorzystał z tego zapisu w 2020 roku, gdy w kilku miastach wprowadził jednorazową opłatę za korzystanie z kont użytkowników w wysokości 10 zł.

Czytaj też: Urodzinowa reklama GoldenSubmarine na Times Square w Nowym Jorku

Aktualne konta konsumentów zostały obciążone tą kwotą, a użytkownicy bez wystarczających środków na kontach otrzymywali wezwania windykacyjne do zapłaty.

Według urzędu Nextbike Polska w żaden sposób nie precyzował, w jakich okolicznościach może wprowadzić zmiany do regulaminów ani czego mogą one dotyczyć.

Spółka Nextbike Polska jest w restrukturyzacji i po uprawomocnieniu decyzji będzie musiała zapłacić karę, jak i poinformować konsumentów o możliwości dochodzenia zwrotu pobranych środków.

Czytaj też: GPD wchodzi na rynek marketingu zdrowia, tworzy GPD Health

(KAP, 20.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.