Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 13, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trwają zwolnienia grupowe w Agorze. W czwartek pierwsze spotkanie w sprawie podwyżek

Zwolnienia grupowe w Agorze dotyczą pionów prasy cyfrowej i drukowanej oraz internetu (screen: YouTube/Strefa Przestrzeni)

W czwartek odbędzie się pierwsze spotkanie zarządu Agory ze związkowcami w sprawie podwyżek dla pracowników, którzy pozostaną w firmie – dowiedział się „Presserwis”.

Spotkanie w sprawie podwyżek odbędzie się trzy dni po rozpoczęciu zwolnień grupowych w firmie. Pracę stracić ma 180 osób. Ci, którzy zostaną, według zapewnień zarządu mogą liczyć na podwyżki. Pod koniec stycznia zarząd Agory podpisał w tej sprawie list intencyjny, w którym zobowiązał się, że rozpocznie ze związkowcami rozmowy.

Weryfikacja zapewnień kierownictwa Agory

– Intencją pracodawcy jest, by wypłatę pensji według nowo ustalonych stawek rozpocząć w drugim kwartale tego roku – mówiła nam wówczas Natalia Mazur, przewodnicząca „Solidarności” w Agorze.

Czytaj też: Powody odejścia Marka Balawajdera z RMF FM po 27 latach. "Próba ucieczki od kryzysu"

Dziś Igor Rakowski-Kłos – członek prezydium Komisji Zakładowej Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza przy Agorze SA – nie kryje, że rozmowy podwyżkowe będą pierwszą weryfikacją zapewnień kierownictwa firmy, że praca w Agorze ma przyszłość i finansowy sens.

– Konkretny plan pokaże pracownikom, że mogą spokojnie zajmować się swoimi obowiązkami, a niekoniecznie przeglądać oferty pracy i chodzić na rozmowy rekrutacyjne. Ta zmiana wszystkim przyniosłaby korzyść – zaznacza Rakowski-Kłos.

Proces zwolnień grupowych do końca marca

W poniedziałek, w dniu rozpoczęcia zwolnień grupowych w Agorze, biuro prasowe nie odpowiedziało nam na pytanie, ile osób zgłosiło się do rozstania z firmą dobrowolnie, ile osób otrzymało w tej sprawie zgodę przełożonych.

Czytaj też: Pracownicy regionalnych rozgłośni nie chcą łączenia z oddziałami TVP. 741 podpisów

– Informacje dotyczące zgłoszeń do dobrowolnego odejścia to wewnętrzne dane spółki. Nie będziemy ich podawać publicznie – przekazała nam Anna Marucha, dyrektorka komunikacji korporacyjnej.

Nie otrzymaliśmy również informacji o spodziewanych zmianach w strukturze „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl. – W pierwszej kolejności zostaną poinformowani pracownicy obu obszarów. Nastąpi to po zakończeniu procesu zwolnień – przekazała Anna Marucha.

Proces zwolnień grupowych ma potrwać do końca marca – czyli do czasu, w którym powinny zakończyć się procesy związane z wydzieleniem spółek w Agorze.

Czytaj też: Materiał Renaty Kijowskiej z "Faktów" TVN najczęściej cytowany w 2023 roku

(MZD, 13.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.