Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 07, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Od prawie miesiąca nie zebrała się RMN, ale jest już zapowiedź. "Proszę się nie cieszyć"

– W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie Rady – zapowiada Krzysztof Czabański (screen: YouTube.com/TVP Info)

Od prawie miesiąca nie zebrała się Rada Mediów Narodowych. Jednak przewodniczący RMN Krzysztof Czabański zapowiada posiedzenie w przyszłym tygodniu. – Nie zasypiamy gruszek w popiele – mówi "Presserwisowi".

Ostatnie posiedzenie Rady odbyło się 10 stycznia, czyli dokładnie cztery tygodnie temu. Wtedy – głosami polityków Prawa i Sprawiedliwości – RMN do swojego zarządu TVP powołała Tomasza Owsińskiego, byłego już szefa serwisu Tvp.info i współpracownika Samuela Pereiry. Dołączył do Michała Adamczyka, mianowanego pod koniec grudnia.

Krzysztof Czabański: "Proszę się nie cieszyć"

Od tego czasu nie było posiedzenia Rady. Czy przewodniczący RMN Krzysztof Czabański pogodził się ze zmianami w mediach publicznych? – Proszę się nie cieszyć. W przyszłym tygodniu odbędzie się posiedzenie Rady. Nie zasypiamy gruszek w popiele – odpowiada "Presserwisowi" Czabański.

Czytaj też: Od wczoraj jest nowy skład rady nadzorczej Orlenu i nowy prezes. Oznacza to zmiany na rynku prasy

Pod koniec grudnia spółki mediów publicznych zostały postawione w stan likwidacji przez ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza, który stanowi ich walne zgromadzenie. Sienkiewicz wyznaczył likwidatorów, a zarządy przestały funkcjonować. Nowych władz nie chcą uznać Prawo i Sprawiedliwość i przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski.

– Tak na dobrą sprawę w tej chwili jedyną kompetencją Rady Mediów Narodowych jest wybór rad programowych – uważa członek RMN Marek Rutka. Wskazuje, że Rada powinna zająć się uzupełnieniem składu rady programowej TVP po tym, jak zmarła Iwona Śledzińska-Katarasińska, a Joanna Scheuring-Wielgus złożyła rezygnację, kiedy została wiceministrą kultury.

Czytaj też: Z „DGP” odchodzą nie tylko dziennikarze, choć "to miejsce pracy w dobrych warunkach"

(KOZ, 07.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.