Dział: INTERNET

Dodano: Luty 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tucker Carlson zapowiada wywiad z Putinem na platformie X. "Jesteśmy tu, bo kochamy Stany Zjednoczone"

Tucker Carlson chciałby przeprowadzić pierwszy wywiad z Putinem od wybuchu wojny w Ukrainie, ale Kreml wciąż nie potwierdza jego doniesień (screen: YouTube/The Telegraph)

Tucker Carlson ogłosił na platformie X, że przeprowadzi wywiad z Władimirem Putinem. Rozmowa z prezydentem Rosji ma być wyemitowana bezpłatnie w serwisie Elona Muska, a także na stronie internetowej Carlsona. Zaraz po przyjeździe do Moskwy były dziennikarz i prezenter Fox News sugerował taką możliwość, ale nie wypowiadał się jednoznacznie.

Carlson przewiduje, że zachodnie rządy "dołożą wszelkich starań, aby ocenzurować ten film" na innych platformach internetowych. Kontrowersyjny dziennikarz nie powiedział dokładnie, kiedy i gdzie odbędzie się rozmowa. Ale zakomunikował, że "wkrótce”.

Czytaj też: Policja w Moskwie zatrzymała około 20 dziennikarzy, w tym agencji Reutera i AFP

„Nie jesteśmy tutaj, ponieważ kochamy Władimira Putina. Jesteśmy tutaj, ponieważ kochamy Stany Zjednoczone” – powiedział Carlson.

Poinformował, że złożył również prośbę o rozmowę z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i "ma nadzieję", że zostanie przyjęta. Skrytykował amerykańskie wywiady przeprowadzone z Zełenskim w ciągu ostatnich dwóch lat. Uznał, że to nie tradycyjne wywiady, ale raczej "pochlebne sesje motywacyjne", których celem jest przekonanie Stanów Zjednoczonych do interwencji w wojnie. Carlson zarzucił mediom: "To jest nie dziennikarstwo. To propaganda rządowa".

Tucker Carlson uważa, że Amerykanie nie rozumieją Władimira Putina – nie wiedzą, dlaczego rosyjski prezydent najechał Ukrainę. Były gospodarz Fox News jest skłonny pozwolić Putinowi opowiedzieć swoją wersję historii.

We wtorkowym (6 lutego) poście ogłaszającym wywiad z Putinem w X, Carlson stwierdził, że "prowadzenie takiego wywiadu wiąże się oczywiście z ryzykiem". Powiedział, że w Moskwie znalazł się na własny koszt, ponieważ anglojęzyczne serwisy informacyjne są "skorumpowane" i "okłamują" swoich widzów i słuchaczy. Jego zdaniem istnieje potrzeba zadawania Putinowi pytań na temat wojny.

Czytaj też: Spotify przedłuża umowę na podcasty z Joe Roganem. Jest warta 250 mln dolarów

Carlson – do zeszłego roku jedna z najpopularniejszych figur w telewizji Fox News – powiedział, że przeprowadza wywiad z Putinem, aby w pełni poinformować odbiorców w USA, którzy zostali wprowadzeni w błąd przez tradycyjne media informacyjne w swoich krajach. Odkąd armia Putina wkroczyła na Ukrainę w lutym 2022 r., "żaden zachodni dziennikarz nie zadał sobie trudu przeprowadzenia wywiadu z prezydentem drugiego kraju uczestniczącego w tym konflikcie: Władimirem Putinem" – powiedział Carlson w nagraniu wideo. I dodał: "To jest złe. Amerykanie mają prawo wiedzieć o wojnie, w którą są zamieszani".

Kreml na razie nie potwierdził informacji o wywiadzie.

Poprzednio z Putinem rozmawiał amerykański reżyser filmowy Oliver Stone. Kilkakrotnie w latach 2015-2017. Powstał z tego czterogodzinny serial telewizyjny po raz pierwszy wyemitowany w roku 2017. W czerwcu 2021 w Moskwie dla sieci NBC News rosyjski prezydent udzielił wywiadu Keirowi Simmonsowi. Ale rozmowa z Carlsonem byłaby jego pierwszą z przedstawicielem zachodnich mediów od wybuchu wojny w Ukrainie.

Czytaj też: TikTok usuwa utwory artystów Universal Music Group, ale nie wyklucza wznowienia współpracy

(MAC, 06.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.