Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Luty 06, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TikTok usuwa utwory artystów Universal Music Group, ale nie wyklucza wznowienia współpracy

Billie Eilish jest jedną z artystek, których użytkownicy TikToka nie usłyszą (fot. Wikimedia Commons/Raph_PH)

Po nieprzedłużeniu umowy pomiędzy TikTokiem a Universal Music Group utwory największych gwiazd muzyki znikają z platformy społecznościowej. TikTok nie przesądza jednak sprawy i widzi możliwość wznowienia współpracy.

Wytwórnia zarzuciła TikTokowi nieuczciwe działania, które spowodowały, że prolongowanie umowy miałoby być niemożliwe. TikTok przedstawił swoją wersję i wystosował oświadczenie w tej sprawie.

Czytaj też: Szefowie Meta, X, TikToka i Snapa zeznawali przed Kongresem USA

"To smutne i rozczarowujące, że Universal Music Group przedłożyła własną chciwość ponad interesy swoich artystów i autorów piosenek. Abstrahując od fałszywej narracji i retoryki Universalu, faktem jest, że firma zdecydowała się odejść od potężnego wsparcia platformy z ponad miliardem użytkowników, która służy jako bezpłatne narzędzie promocji i odkrywania ich talentów. /.../

Od dzisiaj cała muzyka, na licencji udzielonej nam przez Universal Music Group, zostanie usunięta z ogólnej biblioteki muzycznej TikToka, a wszystkie filmy zawierające muzykę na licencji UMG zostaną wyciszone. Naszym celem jest zaoferowanie naszym użytkownikom obszernego katalogu muzyki. Nadal dążymy do osiągnięcia porozumienia w tej sprawie" – napisano.

TikTok ma podobne umowy z innymi firmami muzycznymi, w tym z Sony i Warner Music, które funkcjonują bez zakłóceń.

Czytaj też: Spotify przedłuża umowę na podcasty z Joe Roganem. Jest warta 250 mln dolarów

(MAC, 06.02.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.